Na czym polega przesyłka za pobraniem?

j.w

czy ja coś za to płace?

Przesyłka za pobraniem polega na tym ze osoba wysyłająca nie ponosi kosztów przesyłki natomiast osoba odbierająca płaci za nią (więcej niż w przypadku zapłacenia przez wysyłającego)

To znaczy, że płacisz za towar+przesyłkę u listonosza

polega na tym iz placisz dopiero przy odbiorze.pozddro

dzięki

to znaczy że płacisz dopiero kiedy przyśle ci tom paczkę

Ponosi koszty przesyłki

Idąc na poczte i wysyłając przesyłke za pobraniem musisz zapłacić za przesyłke, a adresat płaci umówioną wcześniej kwote

a ile osób jeszcze napisze to samo ? :wink:

:smiley:

Mylisz się. Osoba wysyłająca co prawda płaci za przesyłkę za pobraniem, ale poczta zwraca jej 100% pieniędzy po odebraniu przez kupującego

ty również się

Osoba wysyłająca NIC nie płaci w przypadku wysyłania paczki za pobraniem. I nie ma żadnych zwrotów :?

Ale płacisz :!:

Kupujący pokrywa wszystkie koszty przesyłki w momencie odbioru i uiszczenia opłaty, jednak poczta musi się jakoś zabezpieczyć…

To powiedz mi jakie poczta ma zabezpieczenie? Wierzy na słowo?

Przez to ze pobiera większą opłatę za przesyłkę.

Tak na prawdę to wygląda to nieco inaczej.

Paczka za pobraniem w przypadku paczek wysyłanych pocztą polską:

tutaj osoba wysyłająca paczkę płaci za tę przesyłkę, ale podaje kwotę jaką listonosz ma odebrać od adresata. kwota jaką listonosz pobiera jest przesyłana do nadawcy do rąk (przekaz pocztowy) lub przelana na konto (przelew)

W przypadku firm kurierskich jest tak:

nadawca nie płaci za przesyłkę. jej koszt jest przeniesiony na odbiorce, lub osobę trzecią.

Przynajmniej tak było jak wysyłałem ostatnio paczki kurierem :slight_smile:

O tak… i to bez znaczenia czy nadajesz czy odbierasz… działa to tak (poczta polska):

Paczka kosztuje (wartość) 100PLN nadanie paczki 5,5PLN

NADANIE:

Idziesz na pocztę, wypisujesz blankiet na paczkę za pobraniem oraz kwitek na pobranie gotówki (ze zwrotem na swój adres) na kwotę 105,5PLN (czyli wartość paczki + koszty wysyłki) - to idze do odbiorcy

ODEBRANIE:

Listonosz daje ci paczkę i płacisz na nią tyle ile wynosi pobranie czyli 105,5 - dajesz gotówkę, odbierasz paczkę

NADANIE CD:

Jak odbiorca odbierze paczkę wpłacone przez niego kwota wraca do Ciebie, czyli masz zwrot za nadanie paczki (5,5) oraz zapłatę za towar (100)

czyli nawet jak “Koszty wysyłki odbiera kupujący” to ty nadając musisz za nią zapłacić, a potem kasa wróci do Ciebie. Blankiet powrotny sie pisze samemu na swój adres więc trzeba uważać by sie nie pomylić :slight_smile:

Witam :slight_smile:

Jeśli już będzie po wszystkim i odbiorca zapłaci daną sumę np. 120zł to potem listonosz mi to przyniesie osobiście do domu czy to idzie na konto w banku? Bo jeśli ktoś niema konta to co? :slight_smile:

Z góry dziękuje :razz:

Listonosz Co przyniesie, przesyłka pobraniowa to zwykła paczka do której doczepiony jest dowód wpłaty na dwoje dane (sam musisz go wypełnić), dzięki niemu kasa za paczkę idzie do ciebie (czy tam dane jakie tam wpiszesz - ale na adres, nie na konto)

Witam mam takie pytanie do was mam do wysyłki Organy i nie przekraczaja one 3kg za kwote 160 zł i patrzyłem na stronie http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm biorac przesyłke pobraniowa priorytetowa i koszty wysyłki w obliczeniach wyniosły mi około 40 zł czy to jest mozliwe prosze o porade:P

Możliwe, zapakuj, daj pani w okienku i Ci powie ile wyjdzie przesyłka i czy przyjmą do wysyłki,

no oki dzieki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie ; mam takie pytanie bo chce kupic na allegro pewna rzecz i ierwszy raz sie spotykam z znaczy sie napisał mi tak tylko ,przelew na konto i przesylka paczka prioretytowa, i mam pytanie jak ta tranzakcja ma przebiec?? czy ma mi podac nr konta i przesle mu pieniadze?? i czy listonosz dostarczy mi te paczke?>?