Na czym polega wyciszanie wokalu w piosenkach?

Witam. Zauważyłem, że programy służące do wyciszania wokalu w piosenkach dają dosyć zadowalające efekty. Ciekawi mnie jednak, na czym dokładnie polega takie wyciszenie wokalu. Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć?

Jeśli zauważyłeś, że program ma zadowalające efekty to jakim cudem nie wiesz na czym polega wyciszenie wokalu?? Jeśli chcesz żebym Ci pomógł to wyjaśnij trochę bardziej swój problem…

Pozdro…:slight_smile:

On chyba szuka odpowiedzi na jakiej zasadzie działa ten program.

Dokładnie. Interesuje mnie to, co program robi ze ścieżką dźwiękową, by uzyskać taki efekt.

Wycina określone częstotliwości dźwięku.

Jakie programy, bo z tych co znam to efekt jest gorszy od miernego :stuck_out_tongue:

Tak własnie myślałem, tylko jakie to częstotliwości?

Choćby RealTek Sound Manager, przy niektórych piosenkach daje bardzo dobre efekty, ale tylko wtedy, gdy nie słucha się głośno.

Zakres częstotliwości ludzkiego głosu, tyle że z podkładu muzycznego dźwięki z tego zakresu również zostają wycięte.

Ok, tylko jakie to są częstotliwości, bo niestety miałem problem ze znalezieniem w Google.

Tak, w dzisiejszej muzyce jest to bardzo odczuwalne, ale jeśli ja słucham The Doors, to raczej niewiele mi grozi.

No z nowymi piosenkami jest ciężko ale jak ma się dobry program to wszystko da się zrobić… A co do częstotliwości to ich nie wycina tylko wycisza bo nie koniecznie musisz je wyciszać do zera… to samo w drugą stronę możesz wyciszyć instrumenty wtedy lepiej słychać tekst piosenki można się tym trochę pobawić wszystko w zależności od rodzaju danej piosenki i od gustu…