Na dysku SSD zmniejszyła się ilość miejsca

Witam… Instaluję sobie system miałem opcję wyborów dysku więc usunąłem całkiem dysk SSD na którym był system… było potem nieprzydzielone miejsce wybrałem go aby na nim instalować Windowsa ale teraz nagle mam Na nim tylko 223GB a powinno być 240


czy ktoś mi powie czy to normalne że teraz dysk ma tyle pojemności czy coś mogło się zepsuć??? da się to jakoś naprawić i przywrócić dyskowi te 240 ??? dodam że instalacja jednej gry na nim zajęła połowę miejsca więc tak nie było wcześniej :wink: ktoś mi powie coś o tym co jest grane :stuck_out_tongue_winking_eye:
co się mogło stać czy da się to jakoś naprawić… co można zrobić żeby dysk znów miał tyle Miejsca ile było… wie coś ktoś czy tyle powinieniem mieć na tym dysku czy raczej powinno być 240GB Poradzi mi ktoś czy może ja coś zrąbałem usuwając ten dysk i teraz on zmniejszył tak rozmiar

Tutaj ładnie wyjaśnione: https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/22174-dlaczego-dysk-ma-mniej-gb.html

Czyli Nie muszę się Obawiać że coś się zepsuło… po prostu coś się musiało porobić w systemie dla tego tak się zmniejszyło :wink: VPN Tak :wink:

System liczy po prostu inaczej. To normalne.

Producent dysku podaje pojemność w gigabajtach (GB), system zaś w gibibajtach (GiB).

240GB = 223,5GiB