Na dzień dobry "kurza twarz!"

Bardzo często jak uruchamiam pierwszy i kolejny raz stronę główną dobrych programów wyskakuje mi błąd podany w tytule. Jaka może być przyczyna? Duża ilość ludzi w danej chwili?

Duża ilość ludzi w danej chwili?

Wtedy pewnie by był błąd 5XX / komunikat ta strona jest niedostępna.


obraz

Pewnie chrome i pewnie za dużo zaznaczone w ustawieniach - prywatność.
Mylę się?

1 polubienie

Teraz wychodzi to, jaki chrome jest fajny i szybki. :grinning:xD

Też czasam ttak mam i ciekaw jestem co jest powodem.
Mam Chrome na Win10.

Dziwne że Opera nie wykrzacza strony nawet w momencie gdy ruch pewnie największy, a też ma podobne komunikaty do kurzej twarzy.

jak masz Chrome ,odinstaluj i zainstaluj nowszą wersję

połowicznie: chrome zgadza się, ale w ustawieniach zaznaczone tylko 2 pierwsze pozycje

mam najnowszą wersję chrome na win10 pro

I myślisz, ze każdy użytkownik DP będzie usuwał i ponownie instalował przeglądarkę bo strona strzela fochy ?

Zamiast krytykować odpowiedź ,może sam chłopakowi coś doradzisz !!!

Radzę aby jakiś admin czy inna osoba zarządzająca stroną powiedziała w czym jest problem i co powoduje ten “błąd”.
Znając powód “błędu”, znajdziemy rozwiązanie.

temat …kurza twarz …był już kilka razy na forum dobrychprogramów ,tylko trzeba sobie poszukać ,przeczytać i wyciągnąć wnioski :wink:

A ja radzę rozwiązać problem z chrome.
Kurza twarz wyskakuje, gdy elementy jakiejś strony nie chcą się załadować. Wychodzi taki błąd głupi… jak chrome :stuck_out_tongue_winking_eye:
Są różne powody niezaładowania elementów stron.
Pierwszy problem, to w ustawieniach trzeba zezwolić na treść mieszaną http/https.
W chrome, slimjecie i w chromium trzeba w chrome://flags (slimlet://flags) znaleźć ustawienie oznaczania niezabezpieczonej strony i ustawić jako neutralna. Domyślnie jest blokowanie niezabezpieczonych http i oznaczanie jako potencjalnie niebezpiecznej.
Trzecia sprawa, to użycie modułów ochrony przed szkodliwymi stronami. Chrome używa list google badware, czyli według zgłoszeń - a trolle i konkurencja zgłaszali w amoku wszystko. Ta blacklista google jest niewiarogodna.
Następna sprawa, to trzeba ustawić ciasteczka na zawsze zezwalaj. Ograniczenie w ciasteczkach powodują wiele problemów.
Trzeba wspomnieć o takim zagadnieniu, jak styl strony. Przykładowo adblocki i ublocki (ich filtry) rozwalają wiele stron, np chomikuj.
Też trzeba wiedzieć, że przez błędy obsługi ładowania skryptów - wiele stron nie załaduje się wcale, albo załaduje w trybie tekstowym.

ostatnio @gabryś o tym pisał i pomógł … a pro dlaczego tylko na Chrome jest taka informacja ,inne przeglądarki nie mają takiego kłopotu

Na dp kurzą paszczę wywalają skrypty. Potrafią także wywalić sandboxa przeglądarki i wypierniczyć dodatki. Tak są skopane. To nie wina browsera, a grzebania w skryptach bez pomyślunku.
Wyłącz sobie całkiem js’a na dp, a zobaczysz, że przestanie się sypać. Tyle tylko, że strona będzie wyglądała dziwnie.

Firefox też czasami zobaczy kurkę :wink:

Nie na Firefox są robociki.

mam Operę , Internet Explorer i Combo Dragon i bez kłopotów

“kurkę”, zapomniałem cudzysłowiu :wink: