Na ekranie pojawia mi się napis "your privacy is danger

Jestem tu nowy. Na ekranie kompa pojawia mi się napis na czerwonym tle “your privacy is danger” Wszystkie ikony na pulpicie są podświetlone. Poza tym mam zaintalowanego AVASTA i co chwile wykrywa mi on zainfekowane pliki, które rzekomo usuwa. I tak cały czas. Skanowałem też system innymi programami antywirusowymi i nic. Proszę o pomoc.

Gisbern1 przeskanuj programami antyspyware jeśli nie pomoże wklej logi HijackThis, Silent Runners, Combofix i inne

Narv , Twój post usuwam, ponieważ nie sprawdziłeś loga z combo, w którym widać syf a już zabrałeś się za kosmetykę, poza tym nie sprawdzamy na zasadzie “najlepiej jakby jakaś druga osoba sprawdziła ci jeszcze tego loga.”

Widzę, że nikt nie ma ochoty zająć się Twoim tematem.

I wcale się nie dziwię, bo ja też nie lubię takich logów, w których są “rogue” programy, czyli programy ochronne, które udają np. dobre Antivirusy, a w rzeczywistości zajmują się ściąganiem innych infekcji. Problem w tym, że nie wiadomo, które programy są “fe”, bo tylko część z nich jest od dawna znana.

Tak więc nie wiem, czy wszystko wykryłam w logach…

Wklej do Notatnika :

File::

C:\WINDOWS\system32\drivers\FMTR.sys 

C:\WINDOWS\hostctrl.dll 

C:\WINDOWS\nmcuninstall.exe 



Folder::

C:\Program Files\Common Files\PCSecureSystem

C:\Program Files\Video Add-on


Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{826276b3-0d12-11db-ac43-0040cadbc773}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{c622115e-35f3-11dc-adbf-0014a5494347}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{fbe4e2e8-5d22-11dc-adf3-0014a5494347}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{fd9febb2-a49c-11db-ace3-0014a5494347}]

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Daj ten log.

jessi

Dzięki, że zechciałaś zerknąć na mój problem. Zrobiłem tak jak napisałaś. Oto log po tych czynnościach.

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi quote.

Kaka’

Usuwanie się udało.

Wg mnie - jest OK.

Ale powtarzam: przy takich logach, jak Twoje, mogłam coś przeoczyć. :frowning:

Czy sytuacja się poprawiła?

jessi

No narazie jest ok. Nie mam już tego przeklętego ekranu z komunikatem. Avast też nie wykrywa mi co chwilę wirusów. Oby nic się nie zmieniło. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Gorąco pozdrawiam.

taivanek proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 14:10

dlaczego proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów. Jak masz problem, załóż własny temat.