Na ekranie pojawia mi się napis "your privacy is danger

(Gisbern1) #1

Jestem tu nowy. Na ekranie kompa pojawia mi się napis na czerwonym tle "your privacy is danger" Wszystkie ikony na pulpicie są podświetlone. Poza tym mam zaintalowanego AVASTA i co chwile wykrywa mi on zainfekowane pliki, które rzekomo usuwa. I tak cały czas. Skanowałem też system innymi programami antywirusowymi i nic. Proszę o pomoc.

(Grzegorz Ch) #2

Gisbern1 przeskanuj programami antyspyware jeśli nie pomoże wklej logi HijackThis, Silent Runners, Combofix i inne

(Gisbern1) #3

(Kaka') #4

Narv , Twój post usuwam, ponieważ nie sprawdziłeś loga z combo, w którym widać syf a już zabrałeś się za kosmetykę, poza tym nie sprawdzamy na zasadzie "najlepiej jakby jakaś druga osoba sprawdziła ci jeszcze tego loga."

(jessica) #5

Widzę, że nikt nie ma ochoty zająć się Twoim tematem.

I wcale się nie dziwię, bo ja też nie lubię takich logów, w których są "rogue" programy, czyli programy ochronne, które udają np. dobre Antivirusy, a w rzeczywistości zajmują się ściąganiem innych infekcji. Problem w tym, że nie wiadomo, które programy są "fe", bo tylko część z nich jest od dawna znana.

Tak więc nie wiem, czy wszystko wykryłam w logach...

Wklej do Notatnika :

File::

C:\WINDOWS\system32\drivers\FMTR.sys 

C:\WINDOWS\hostctrl.dll 

C:\WINDOWS\nmcuninstall.exe 

Folder::

C:\Program Files\Common Files\PCSecureSystem

C:\Program Files\Video Add-on

Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{826276b3-0d12-11db-ac43-0040cadbc773}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{c622115e-35f3-11dc-adbf-0014a5494347}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{fbe4e2e8-5d22-11dc-adf3-0014a5494347}]

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{fd9febb2-a49c-11db-ace3-0014a5494347}]

>>Plik>>Zapisz jako... >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku -->88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: **** Qoobox.

Daj ten log.

jessi

(Gisbern1) #6

Dzięki, że zechciałaś zerknąć na mój problem. Zrobiłem tak jak napisałaś. Oto log po tych czynnościach.

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi quote.

Kaka'

(jessica) #7

Usuwanie się udało.

Wg mnie - jest OK.

Ale powtarzam: przy takich logach, jak Twoje, mogłam coś przeoczyć. :frowning:

Czy sytuacja się poprawiła?

jessi

(Gisbern1) #8

No narazie jest ok. Nie mam już tego przeklętego ekranu z komunikatem. Avast też nie wykrywa mi co chwilę wirusów. Oby nic się nie zmieniło. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Gorąco pozdrawiam.

(Kaka') #9

taivanek proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 14:10

dlaczego proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów. Jak masz problem, załóż własny temat.