Na ekranie pojawiają się czarne kwadraty po formacie

Ekran zaczął mi migać po formacie komputera, miałem kiedyś ten problem i nie pamiętam jak go zażegnałem. Ekran miga tylko przez chwilę po uruchomieniu, kiedy pojawiają się już ekrany typu “Zapraszamy” i kiedy pojawia się pulpit. Miga do momentu, kiedy uruchomię jakąś białą planszę, nawet przeglądarkę- wtedy problem jest zażegnany. I na początku problem nie występował po formacie, dopiero po instalacji sterowników karty graficznej to się dzieje. Usuwałem je wielokrotnie i instalowałem- nic to nie daje. Podkreślam, że problem pojawił się dopiero po formacie.
Karta graficzna- GTX 780 Ti
Monitor- Dell U2312HM

 

To raczej mogą być trzy powody:

1 za wysoka temperatura GPU

2 problem z zasilaniem, czyli jaki masz zasilacz i odczytaj bezpośrednio z niego

3. karta powoli pada???

zmien rozdzielczosc i/lub odswiezanie

Problem się również nie pojawia kiedy zmieniłem kompozycję na najprostszą i ustawiłem tapetę na jakąś jednolitą barwę.

To jakim cudem komputer przez kilka lat przed formatem nie miał tych problemów, nie ma również problemów z pociągnięciem gier? Podkreśliłem, że przed formatem sytuacja nie miała miejsca, coś mi świta że dawno temu, ale to szybko to wtedy rozwiązałem.

A temperatura GPU to ~31*C, chyba w normie.

Zasilacz:

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-dark-power-pro-10-750w-cm-80plus-gold-11-8-db-4-1-ock-12v-bn202-478907/

 

 

Nic to nie daje, odświeżanie mam tylko 60 Hz

Najlepiej sprawdzić kartę w innym kompie lub na innym systemie.

Jeszcze spróbowałem na 32-bitowej wersji Windowsa 7 i nie było takich problemów, ale to nie jest żaden argument bo przed formatem miałem 64-bitową wersję.

A odpowiednie sterowniki instalujesz dla architektury Twojego systemu? spróbuj starsze stery instalować bo podejrzewam, że najnowsze wrzucasz.

Instalowałem najnowsze i wykonywałem czystą instalację. Zarwałem nockę i co się okazało- NVIDIA nie instalowała faktycznie na czysto sterowników po zaznaczeniu bo zostawiła coś po starych sterownikach z płyty (które są do d…), musiałem sam wszystko usunąć. PhysXy, biblioteki Vulcan i inne. Dla upewnienia się usunąłem też pozostałe sterowniki typu od procesora, wgrałem wszystko jeszcze raz i śmiga.