Na ile mógłbym podkręcić kartę graficzną i procesor?

Witam

Mam pytanie. Na ile mógłbym podkręcić kartę graficzną i procesor?

No, więc tak:

Karta graficzna: GeForce Galaxy 8600 GT

Procesor: Intel Core 2 Duo E6320

Zasilacz: Tagan 380 W

Ram: 2 GB Kingston 667Mhz

Płyta główna: Asus P5L

Sam nie będę tego ruszał. Ma przyjść informatyk z firmy. Ale chciałbym wiedzieć ile mniej więcej, tak żeby nie przesadzić

LOL! zawołałeś informatyka za kasę żeby Ci podkręcił pc?

O LOL! Zmień FSB w biosie zmniejsz taktowanie ramu i już. No chyba, że za free przyjdzie.

na tyle ile wytrzymie…

:x

te proce nawet działają na 3,5Ghz. trzeba trafić tylko dobry model ale w granicach 3Ghz powinno spokojnie polecieć, co do karty graficznej to musiałbyś podać taktowania domyślne oraz typ chłodzenia ale średnio rdzeń o 100Mhz i pamięci o 100Mhz powinno polecieć.

Podkręcaj małymi skokami, nie przesadzaj z napięciem. Masz ram 667MHz, więc będzie trochę gorzej. Lepiej, jakbyś posiadał 800MHz.

Nikt nie powie Ci bezpiecznej granicy podkręcania. Każda sztuka jest inna w o/c. Granicę podkręcania swojego sprzętu zobaczysz sam, gdy zaczną pojawiać się bluescreen’y, zawiechy, restarty.

w takiej sytuacji podnosi się napięcie rdzenia procesora :slight_smile: o tyle by uzyskać stabilność systemu, trzeba pamiętać by mieć dobry zasilacz oraz porządne chłodzenie procesora.

Wiem.

BTW: Turkissh , możesz do mnie napisać na GG lub PW? Mam pytanie, a nie chce OT robić. :stuck_out_tongue:

masz pytanie i ja mam do ciebie pisać :smiley: sam napisz :stuck_out_tongue: zwykłem odpowiadać na PW.

Dzięki wszystko już wiem. Informatyk jest znajomy i przyjdzie bez problemu z darmochę. Nie chcę sam się tym bawić, ponieważ kompletnie się na tym nie znam.

Co do karty graficznej to 600/1600. Fabrycznie podkręcona do takich wartości. Czy jeszcze się da, to nie wiem wiec się pytam i dlatego założyłem ten watek. Co do zasilacza to na pewno wytrzyma? Tagan 380W. Wytrzyma? Nie wiem. Mam nadzieję.

To jest moja karta:

111a2193fce4412c.jpg

Na 100%. Tagan robi porządne zasiłki.

sprawdź ile ma Amperów na linii +12V ?? choć powinien wytrzymać nawet jak ma te 18A.

+12V / 22A.

Wytrzyma?

Tak własciwie to dlaczego o to pytasz. Skoro ma ci to robić informatyk, który powinien się na tym znać no to wszystko zrobi tak jak trzeba i ile będzie się dało.

Chce mieć pewność czy mu czasem sprzętu nie spali, albo czy nie będzie czasem zbyt delikatnie przetaktowywał :wink:

Tak właściwie to nie da się określić ile się da podkręcić bo każdy egzemplarz będzie się inaczej kręcił. A co do tego czy będzie to robił to zbyt łagodnie… powiedz żeby podkręcił maxymalnie ile się da i tyle. On będzie wiedział kiedy przestać i czy to już jest bezpieczne maximum. PZdr

Cały czas trzeba kontrolować temperaturki. Niech ci na grafice zmieni pastę termo…bo ta na GALAXY jest naprawde syfiasta. Sam wiem.