Na ile starczy mi karta graficzna radeon hd7850 2gb

Tak jak w temacie niech ktoś kto się zna przedstawi mi rozwój tej technologi w dzisiejszych czasach.I stwierdzić na ile (jeśli teraz ją kupie) starczy mi karta radeon hd7850 2gb do grania w gry. czy np za 5 lat będe mógł grać w wtedy nową grę nawet jeśli miał bym grać na niskich dytalach??

Za 5 lat to raczej nie zagrasz w nic, chyba, że jakieś farmy na facebook’u :wink: albo takie “lekkie” gry, w battlefield’a 5, jeśli taki w ogóle wyjdzie raczej nie zagrasz. Należy w ogóle się zastanowić czy za 5 lat będą istnieć komputery stacjonarne, wiele osób sądzi, że zostaną wyparte przez laptopy, tablety itd.

aha a 7950 3gb na procesorku intel core i7 3770 przez ile lat b mógł grać prawdopodobnie? chociażby na właśnie niskich wymaganiach?

Głupoty tu piszę liiv ,

Ja mam kompa 5 letniego z 9800GT 512 mb i jak dotąd gram na tej karcie w każdą grę, Batelfield 3 i reszta

Więc Ty za 5 lat także będziesz mógł wszystko odpalić, ale w jakiej jakości to się okażę

Poza tym laptop sraptop i tablet to na tym nie pograsz nawet za 5 lat tak jak na PC

czyli nie muszę kupować gtx670 jeśli chcę mieć kompa z 5lat?

Moje pytanie brzmi ''czy jest mi potrzebna karta gtx 670 żeby móc grać za 4 lata w gry bez ścinek,czy starczy Radeon HD 7950?(nawet jeśli miałbym grać wtedy na najniższych detalach).

procesor intel core i7 3770

8gb RAM

Wypiłem kawę i wróżąc z fusów “wychodzi mi na to”, że za 5 lat pograsz na niskich detalach.

Rynek gier i sprzętu komputerowego jest tak skonstruowany, że jeśli chcesz nadążyć to musisz wymieniać wszystko co dwa max trzy lata. I teraz najlepsze, niektórzy się na to łapią a inni nie :slight_smile: W cenie GTX670 to zdaje się prawie, że konsole można kupić czyli całą platformę, na której odpalisz działającą gierkę. Producentom sprzędu PC w głowach się poprzewracało i sami na siebie bata kręcą… Druga sprawa, że ceny zachodnie nijak sę mają do polskich warunków. Co do pytania to raczej odpalisz w średnich lub słabszych detalach i wszystkie gierki wstecz.

Dziękuje że ktoś mi odpowiedział zarazem nie naśmiewając się z mojego pytania :slight_smile:

Ja mam HD4870 512MB niereferencyjnego i gram naprzykład w Skyrim w wyższych detalach z efektami + modowane modele i tekstury i śmiga, sporadycznie zaliczy ścinkę, czy dwie ale ta gra potrafi ściąć na każdym sprzęcie. Gry są tak optymalizowane żeby dało się pograć i na słabszym sprzęcie więc kupno nowoczesnej karty ze średniej półki nie jest złym pomysłem. Za wszystko co technologicznie powyżej, słono się przepłaca.

Tym bardziej że na wszystko co technologicznie wyższe nie mam kasy xD.Ok dzięki myślę że na zimę bd składał komp i już mniej wiecej chce zobaczyc z czego bd go składać:)

Na pewno będzie to ta karta graficzna radeon hd7950 3gb

intel core i7 3770

dysk twardy jakiś 1,5tb 8gb ramu

nie wiem tylko jaką kartę dźwiękową dobrać , płytę główna i zasilacz .(wszystko centralnie do grania).