Na ile starczy mi karta graficzna radeon hd7850 2gb

(Amarnumcapsyt) #1

Tak jak w temacie niech ktoś kto się zna przedstawi mi rozwój tej technologi w dzisiejszych czasach.I stwierdzić na ile (jeśli teraz ją kupie) starczy mi karta radeon hd7850 2gb do grania w gry. czy np za 5 lat będe mógł grać w wtedy nową grę nawet jeśli miał bym grać na niskich dytalach??

(Liiv002) #2

Za 5 lat to raczej nie zagrasz w nic, chyba, że jakieś farmy na facebook’u :wink: albo takie “lekkie” gry, w battlefield’a 5, jeśli taki w ogóle wyjdzie raczej nie zagrasz. Należy w ogóle się zastanowić czy za 5 lat będą istnieć komputery stacjonarne, wiele osób sądzi, że zostaną wyparte przez laptopy, tablety itd.

(Amarnumcapsyt) #3

aha a 7950 3gb na procesorku intel core i7 3770 przez ile lat b mógł grać prawdopodobnie? chociażby na właśnie niskich wymaganiach?

(system) #4

Głupoty tu piszę liiv ,

Ja mam kompa 5 letniego z 9800GT 512 mb i jak dotąd gram na tej karcie w każdą grę, Batelfield 3 i reszta

Więc Ty za 5 lat także będziesz mógł wszystko odpalić, ale w jakiej jakości to się okażę

Poza tym laptop sraptop i tablet to na tym nie pograsz nawet za 5 lat tak jak na PC

(Amarnumcapsyt) #5

czyli nie muszę kupować gtx670 jeśli chcę mieć kompa z 5lat?

(Amarnumcapsyt) #6

Moje pytanie brzmi ''czy jest mi potrzebna karta gtx 670 żeby móc grać za 4 lata w gry bez ścinek,czy starczy Radeon HD 7950?(nawet jeśli miałbym grać wtedy na najniższych detalach).

procesor intel core i7 3770

8gb RAM

(Ja$) #7

Wypiłem kawę i wróżąc z fusów “wychodzi mi na to”, że za 5 lat pograsz na niskich detalach.

(pstrowsky) #8

Rynek gier i sprzętu komputerowego jest tak skonstruowany, że jeśli chcesz nadążyć to musisz wymieniać wszystko co dwa max trzy lata. I teraz najlepsze, niektórzy się na to łapią a inni nie :slight_smile: W cenie GTX670 to zdaje się prawie, że konsole można kupić czyli całą platformę, na której odpalisz działającą gierkę. Producentom sprzędu PC w głowach się poprzewracało i sami na siebie bata kręcą… Druga sprawa, że ceny zachodnie nijak sę mają do polskich warunków. Co do pytania to raczej odpalisz w średnich lub słabszych detalach i wszystkie gierki wstecz.

(Amarnumcapsyt) #9

Dziękuje że ktoś mi odpowiedział zarazem nie naśmiewając się z mojego pytania :slight_smile:

(pstrowsky) #10

Ja mam HD4870 512MB niereferencyjnego i gram naprzykład w Skyrim w wyższych detalach z efektami + modowane modele i tekstury i śmiga, sporadycznie zaliczy ścinkę, czy dwie ale ta gra potrafi ściąć na każdym sprzęcie. Gry są tak optymalizowane żeby dało się pograć i na słabszym sprzęcie więc kupno nowoczesnej karty ze średniej półki nie jest złym pomysłem. Za wszystko co technologicznie powyżej, słono się przepłaca.

(Amarnumcapsyt) #11

Tym bardziej że na wszystko co technologicznie wyższe nie mam kasy xD.Ok dzięki myślę że na zimę bd składał komp i już mniej wiecej chce zobaczyc z czego bd go składać:)

Na pewno będzie to ta karta graficzna radeon hd7950 3gb

intel core i7 3770

dysk twardy jakiś 1,5tb 8gb ramu

nie wiem tylko jaką kartę dźwiękową dobrać , płytę główna i zasilacz .(wszystko centralnie do grania).