Na ile ustwić plik wymiany przy 8giga ramu?

hejka…

jak w tytule mam 8giga ramu i przy instalacji plik wymiany ustawił sie automatycznie na 16giga, mysle ze 16 giga to troche za dużo, potrzebuje troche miejsca na dysku i zamierzam wykroić te miejsce własnie z pliku wymiany i tu moje pytanie ile zostawić tego pliku wymiany a może w ogóle go zlikwidować ??

Witam

Jeżeli chcesz hibernować system to musisz zostawić min. 8GB, jeżeli nie chcesz to wolna wola. Warto jednak nie wyłączać pliku - zostaw sobie 1GB.

Pozdrawiam

nie nie hibernuje systemu i nie zamierzam ba nawet wyłączyłem te funkcje

co do 1gb to tak też sobie myslałem zeby tyle ustawić ale nie byłem pewny bo w innych postach odnośnie pliku wymiany wrzała dyskusja że najlepiej jest go w ogóle wyłączyć, więc wolałem sie upewnić

dzięki

Poza tym Windows nie hibernuje się do SWAPu :expressionless:

http://lajfmajster.pl/2010/01/21/jak-og … -7-i-vista Tu trochę o edycji pliku hibernacji… gdybyś był zainteresowany oczywiście:).

Ja bym dał jeszcze mniej, max 512 MB. Pamięć RAM jest szybsza od pliku wymiany.

To prawda - pomyliło mi się pagefile to nie to samo co hibernacja :oops:

Albo likwidujesz plik SWAP całkowicie i pracujesz tylko na ramie albo ustaw pomiędzy 8-16.

Z taką ilością RAMu pokusiłbym się o nie używanie SWAPa, tylko obserwowałbym czy system pracuje stabilnie i szybko.

dzięki panowie za info… ustawiłem 512 mb i narazie obserwuje za jakiś czas sprawdze bez pliu wymiany

Nie wyłączaj pliku całkiem, system z niego korzysta, jak i niektóre programy .Zostaw te 512.