Na ile wystarcza baza mysql 4mb

Witam!

Mam taką stronkę o tematyce mp3 już od jakiegoś roku, stronka ta nie potrzebowała bazy danych, więc nie było problemu.

Lecz teraz zastanawiam się nad dołączeniem do stronki małego, lekkiego forum, takiego dodatku do strony.

Jest jeden problem, otóż na moim serwerku mam tylko 4mb na mysql, i nie wiem na ile to wystarczy…

Dlatego chciałbym się dowiedzieć na jakie forum (np. phpbb itp), oraz na ile userów, postów to wsytarczy?

I czy w ogóle wystarczy?

Nie piszcie że lepiej zmień, tylko proszę o odp. czy da się coś na tym zrobić, jeśli tak to ile??

Proszę o poważne odpowiedzi.

na 1 dzień może starczy :wink: Mimo że tego nie chcesz napiszę (zmień hosting).

4MB bazy wystarczają tylko wtedy, jeżeli w bazie przechowujesz tylko jakieś ustawienia (wartości true, false itp.). Jeżeli mowa o np. forum, gdzie treść, content witryny zapisywany jest w bazie, to możesz zapomnieć.

Samo PhpBB3 po zainstalowaniu zajmuje ok. 680 KB. Co do użytkowników, to starczy na przeciętne forum tak ze 100-150 mało aktywnych użytkowników.

Dzięki.

A istnieje może jakiś sposób na to by zrobić coś z tą bazą, tzn. Zainstalować skrypt, a bazę wziąć z innego hostingu.

np.

Strona na hostingu np. Darmowy hosting.pl

A baza z hostingu np. darmowa baza danych.pl

Czy to nie będzie w niczym przeszkadzać??

to zależy czy hosting zarówno jeden jak i drugi pozwala na taki manewr.

z pewnością będzie to “ciągnęło” więcej transferu z serwera gdzie będzie baza danych niż jakby to było wszystko na jednym serwerze