Na ilu komputerach mogę zainstalować XP?

Witam.

Mam pytanie.

Składam sobie drugi komputer, “szalupę”. W tej chwili na swoim kompie mam oryginała XP. A czy będę mógł go zainstalować także na tym, którego obecnie składam?

Pozdrawiam, Jacek

tak licencja jest ważna na 3 komputery :slight_smile:

Dziękuję za prostą i konkretną odpowiedź :slight_smile:

Jeśli masz wersje OEM to możesz zainstalować tylko na jednym komputerze. System jest wtedy przywiązany do płyty głównej i nie wchodzi w grę instalacja na innym kompie.

Licencja BOX tez jest jednostanowiskowa. Autor Postu pytał o zainstaloanie także na drugim kompie (a więc obuu na raz).

A kolega Franc to palnął albo z niewiedzy albo ze złośliwości o tych 3 stanowiskach

Czyli mogę mieć go na jednym kompie, wszystko jedno jakim??

Tak, ale nie możesz go już zainstalować na innym komputerze nawet jak na tamtym usuniesz !

OEM przywiązane jest do płyty głównej czy komputera(nie wiem dokładnie).

A BOX można korzystać na każdym kompie ale nie na dwóch naraz. Na jednym masz np. PC przez rok, po czym kupujesz laptopa, z PCta usuwasz windowsa, wgrywasz dajmy linuxa bo komp tylko do neta to wtedy możesz wgrać windowsa na laptopa.

Żeby mieć na więcej niż jeden komputer trzeba mieć wersję na wiele stanowisk.

Dziękuję za odpowiedź

Wcale nie na laptopa musi kupić nowy system

http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_ … 65042.html

Możesz napisać w którym miejscu to znalazłeś? Przeczytałem wszystkie posty i znalazłem twierdzenia wręcz odwrotne.

System w wersji BOX pozwala na wymianę komputera między innymi dlatego że w wersji BOX licencja lub certyfikat autentyczności naklejony jest na pudełko a nie na komputer jak w wersji OEM a legalność BOX potwierdza:

  • licencja lub certyfikat autentyczności

  • faktura

i nic więcej.

Piszę to nie od siebie tylko cytuję eksperta microdsoft z podanego furum.

utrivv ,BOX a OEM to 2 różne sprawy

Naprawdę czytałeś ? Jakoś nie wierzę :smiley:

mowa jest o OEM nie o BOX

Podkreślenia moje.

Piszesz wyraźnie że BOX’a nie można zainstalować na laptopie jeżeli skasuje się go z PC więc nie mydl mi oczu wypowiedziami mostorm. Odpowiadałem na twoje insynuacje.

Cieszę się że udało mi się cię zaskoczyć.

Czytałem bo temat szalenie interesujący - byłem wręcz zasmucony że temat skończony :frowning:

Jeżeli masz jeszcze takie linki daj znać

zadzwonicie do microsoftu wszystko bezbolesnie tlumacza. Np koledze spalila sie plyta glowna, ma windowsa xp home OEM - co zrobic. Wiec zadzwonilismy co w takiej sytuacji mozna zrobic. Odp. microsoftu - “mozna kupic nowa plyte glowna i zainstalowac tego samego windowsa”, bez zadnych dodatkowych uwag, ze np plyta gl musi byc taka sama jak spalona…