Na jak długo działają akumulatorki Energizer Lithium 2500 ma

Na jak długo działają akumulatorki Energizer Lithium 2500 mAh ???

Mam aparat Samsung S630…

nikt Ci na to pytanie nie odpowie… jest dużo czynników wpływających na “życie” akumulatorków w aparacie…

poza tym jeśli chodzi o aparat to raczej określa się ilość zrobionych zdjęć a nie czas w jakim wytrzymają… a jeśli znowu chodzi o zdjęcia to czy były robione za lampą czy bez, czy dużo się bawiłeś zoomem czy nie, ile razy przeglądałeś zdjęcia na wyświetlaczu…10 razy czy 100 razy… również temp. otoczenia ma wpływ na “żywotność” akumulatorków… jeśli robisz zdjęcia na dworze… a teraz jest dość zimno… akumulatorki wytrzymają krócej.

Najlepiej sprawdź i sam się przekonaj. 2500mAh to dużo więc nie powinieneś narzekać…

A ok. ile można zrobić zdjęć???

Bo kupiłem zwykłe Energizer i starczyło mi tylko na 10 zdjęć :frowning:

Więc muszę kupić teraz Lithium…

Kup pożądne akumulatory czym więcej mah tym więcej zrobisz zdjęć , na 2500mah powineneś zrobić od 100-300 zdjęć uzależnione jest to od bardzo wielu czynników czyli , jeżeli aparat będzie na “auto” w dodatku dużo zdjęć bedzesz robił z lampą błyskową takie akumulatory 2500mah powinny wystarczyć na około 100 zdjęć , ja np. mam akumulatory 3200mah aparat ustawiony na manual czasem błyśnie lampa i średnio robię około 250-300 zdjęć.

BZDURA! wartość mAh nie jest najważniejsza w akumulatorkach! !!

Na pewno ważniejsze jest trzymanie napięcia, przez długi czas użytkowania, pojemność jest ważna ale nie najważniejsza i zależy od przeznaczenia do czego beda używane akumulatorki.

Najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków jest zakup Najnowocześniejszych akumulatorków od największego producenta akumulatorków na świecie - firmy Sanyo.

POLECAM ENELOOPy 2000mAh - jest to uniwersalny akumulator, który łączy w sobie zalety standardowych akumulatorków Ni-MH, oraz baterii alkalicznych. Wszystkie ogniwa (baterie i akumulatorki) z czasem rozładowują się samoczynnie, nawet kiedy nie są używane. W konwencjonalnych akumulatorkach wodorkowych ten efekt jest wyjątkowo wyraźnie widoczny. SANYO osiągnęło ogromny sukces w zminimalizowaniu efektu samorozładowania. ENELOOP jako zwieńczenie tych badań jest technologią zapewniającą optymalne wykorzystanie energii nawet przez długie okresy czasu: po 12 miesiącach 85% władowanej energii pozostaje do dyspozycji użytkownika. Właśnie z tego powodu ENELOOP jest pierwszym akumulatorkiem z możliwością ładowania, który jest naładowany i gotowy do użycia w momencie w którym go kupujesz.

ENELOOP można używać dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjnej baterii alkalicznej, zaraz po zakupie. Nawet w urządzeniach o małym poborze mocy, gdzie efekt samorozładowania w przypadku akumulatorków był problemem, takich jak piloty do telewizorów, budziki czy latarki.

Odpowiadając np na pytanie:

Który typ akumulatorka jest lepszy - sanyo eneloop czy tradycyjny akumulatorek o wysokiej pojemności?

Niektórym mogłoby się wydawać że pojemność 2000mAh (dla R6/AA), czy 800mAh (dla R03/AAA) jest zbyt mała jak na zapotrzebowanie niektórych urządzeń - bo przecież na rynku można znaleźć akumulatorki z napisem nawet 4000mAh - NIC BARDZIEJ MYLNEGO - akumulatorki wysokiej pojemności osiągają w najlepszym wypadku ok 2700mAh - czyli ok. 35% więcej niż eneloopy - jeżeli weźmiemy pod uwagę że nowoczesne aku 2700 mogą tracić nawet do 2% ładunku dziennie to już po 2-3 tyg. eneloop zyskuje przewagę.

W sytuacji gdy aparatu, latarki itp. używamy sporadycznie, eneloopy okażą się znacznie mocniejsze.

Dodatkowo eneloopy znoszą nawet do 1000 cykli ładowania/rozładowania - nowoczesne aku 2700 wytrzymają w najlepszym przypadku ok. 500cykli.

W zależności od zastosowania należy dokonać wyboru: jeżeli akumulatorki muszą oddawać b. dużo prądu (np. profesjonalne lampy błyskowe) - wybieramy standardowe firmowe akumulatorki 2500-2700mAh (900-1000mAh dla R03/AAA), w innych przypadkach lepszym wyborem może się okazać Sanyo Eneloop.

Pozdr.

To chyba oczywiste że szemrani producenci podróbek, lub producenci gorszych marek celowo zawyżają pojemności akumulatorków, ale jeżeli kupujemy akumulatory pewne firm Sanyo, Energizer, Varta, GP czy choćby Samsung to możemy się spodziewać takiej pojemności jaka jest podana.

Spodziewać sie możemy, ale nikt nam nie zagwarantuje ze ta pojemność bedzie za pare tyg taka sama jeżeli leżały na półce sklepowej dłuższy czas to i tak pewnym jest ze musisz je przed użyciem naładować, ogólnie chodzi o to ze większość akumulatorków poddaje sie procesowi SOMOROZŁADOWANIA i tu był problem do tej pory dzieki nowym Ogniwom jak Eneloop czy GP Recyko problem został rozwiązany - przynajmniej w jakimś stopniu! :slight_smile:

Każdy nawet najlepszy akumulator kiedyś ulegnie samorozładowaniu, to tylko kwestia że jeden wcześniej a drugi później. Należy jeszcze zwrócić uwagę na ładowarki, niestety te najtańsze nie kontrolują procesu ładowania i cały czas podają jeden prąd ładowania na akumulator i jeżeli kilkanaście razy przetrzymamy go za długo w ładowarce to i najlepsze szlag za chwilę trafi. Dlatego warto zaopatrzyć się w ładowarkę procesorową która kontroluje proces ładowania i po naładowaniu znacznie zmniejsza prąd utrzymując akumulator w gotowości do użytkowania, a także umożliwia rozładowanie akumulatora i ładowanie go od zera.

Zgadza sie - Mnie nie musisz tego mówić ja o tym doskonale wiem. :wink: Ładowarka to tez ważna rzecz, w ładowaniu najnowocześniejszych Ogniw. 8)