Na jaką płytę DVD nagrać obraz systemu Windows 7?

Witam wszystkich,

Zastanawiam się na jaką płytę lepiej nagrać obraz systemu, na DVD-R czy DVD+R. Znalazłem parę różnic w sieci i wnioskuję, że lepszym rozwiązaniem byłoby nagranie obrazu na DVD+R, si? Czy ktoś może się w tym temacie wypowiedzieć?

Pozdrawiam!

Formaty DVD-R oraz DVD+R bardzo nieznacznie różnią się między sobą, choć oba są standardami jednokrotnego zapisu. Sposób użycia jest w obu przypadkach taki sam. Oba rodzaje płyt różnią się też techniką i prędkością nagrywania. Trzeba być jednak ostrożnym, jeśli chodzi o płyty DVD-R, ponieważ czyste nośniki mają dwa standardy. Ten, którego należy używać, nazywa się “DVD-R do użytku ogólnego”. Ten drugi nosi nazwę “DVD-R do authoringu” i z powodu innego składu nadaje się tylko do masteringu. Ten rodzaj płyt DVD-R nie jest zazwyczaj szeroko dostępny.

Znalazłem tą informację, rzekłbym słowo w słowo wcześniej, ale nadal nic mi to nie mówi jeśli chodzi o nagranie tak ważnych danych jak np system operacyjny.

na dobrą sprawę to obojętne. nagraj z najmniejszą prędkością. teraz napęd odtwarza i to i to więc problemów nie będzie

szczeze to obojetne ja mam nagranego 30 dniowego na + i jest spoko

Dodane 04.05.2010 (Wt) 18:43

Przeznaczenie

DVD-R - lepsze do materiałów filmowych

DVD+R - lepsze do rejestracji danych

Osobiście polecam nagrywać na plusach gdyż jakby nie patrzył są trochę nowsze od minusów :wink:

HeHe kilka lat nagrywam na + i jest oki. Zresztą bardziej istotne jest to jakiej firmy płytkę kupisz niż spór + czy -.

Kup porządną Verbratimkę + nagraj to wolno czyli x8 i będzie śmigała jak szalona :slight_smile:

O, to mi już jest pomocne :slight_smile: Za późno już na decyzję dotyczącą firmy, ale myślę że SONY też będzie śmigało :wink:

Dzięki za zainteresowanie!

Z tym przeznaczeniem to nie jest do końca prawda. Ta teoria była poprawna gdy na rynku pojawiły się pierwsze odtwarzacze DVD ale od dłuższego czasu nie ma to najmniejszego znaczenia a tekst ten widnieje tylko na starych forach.