Na jaki format przekonwertować filmy

Witam,

Na dysku mam ~90 filmików z wakacji, jeden trwa z 2 minuty. Wszystkie razem zajmują 12GB w formacie .MPG

Na jaki format mam je przekonwertować aby weszły na jedną/dwie płyty DVD? I jakim programem?

Chciałbym aby dało się je odtworzyć w DVD. :slight_smile:

z taka kompresją z 12gb na 4.400GB to jakośc będzie okropna,

proponuje program pazera vieo converter to ipod

a kodek mp4

ew wypal to na 2 płytach 8,5GB i bedziesz miał spokój:)

.MPG czy .MP4 to nie format ani kodek tylko kontener na system kodowanie Audio i Video. Taki kontener dopiero zawiera zakodowany obraz i dźwięk. Kodeki Video to np : MPEG2, MPEG4, xvid, H264 … a Audio : MP3, AC3 …

Proponuje użyć jako kodek video H264 (X264) lub xvid a audio np. mp3. Jako kontener proponuję .avi choć mp4 też może być.

Jeżeli odtwarzacz jest starszy i nie obsługuje kodowania H264 to pozostaje xvid.

Do konwersji polecam Any Video Converter

http://www.dobreprogramy.pl/Any-Video-C … 13038.html

Bardzo ważny jest również bitrate czyli szybkość próbkowania sygnały. To najlepiej dobrać próbując z różnymi ustawieniami i dobierając sobie indywidualnie. Ale jeżeli zależy na jakości obrazu to poniżej 1500-2000 bitów/s bym nie schodził.

Stopień konwersji zależy od formatu źródłowego np. pliki .mov można z 12Gb praktycznie bez utraty jakości skonwertować na .avi (H264) do 1 GB, ponieważ .mov to ciąg skompresowanych plików jpg.

pozdrawiam

A jak to robią “zawodowi filmowcy” konwertując film który ma 450MB i trwa aż godzinę? W dobrej jakości AVI?

Ja tak chciałbym zrobić z moimi filmikami (12GB = 3 godziny nagrań)

Co będzie dla mnie najlepsze.

Używają kodeka x264, a konwertują materiał co najmniej dwuprzebiegowo, przy wykorzystaniu najlepszego algorytmu.

Skoro chcesz, aby było to do odtworzenia na stacjonarnym DVD, to najlepiej będzie, jak zrobisz zwykłe DVD.

90 filmików po około 2 minuty daje 180 minut - spokojnie można z tego zrobić jedną płytę DVD DL.

A czym najlepiej? Szczerze mówiąc nie wiem, takich programów jest aż za wiele. Ja zawsze robiłem Nero Vision i jakość mnie zadowalała.

DVD = DivX? Jeśli wybiorę konwertowanie na DVD to po zakończeniu będę miał kilka plików video i audio osobno w katalogach?

To co pisze Overclocker ma sens. Po latach docenisz dobrą jakość filmów. Chciałbyś dziś oglądać obraz na monitorze 17" w 1024x768?

Zobacz chociażby na YT - jak myślisz ile osób teraz żałuje że miało możliwość wgrania 360p czy 480p a wgrało 240p? Standardy się szybko zmieniają.

Mi zależy na jakości, chcę tylko by moje filmiki (format .mpg) nie zajmowały tak dużo. Dlatego nie wiem na jaki format je zamienić aby było można je odczytać w DVD i na komputerze.

Ja bym to zrobił w Virtual Dub Mod > jako avi > kompresja Xvid MPEG 4

Tryb grupowy - w oknie Zapisz jako > zaznacz Nie rozpoczynaj natychmiast…Plik > Tryb grupowy = zarządzanie kolejką.

Moja kamera nagrywała filmy w formacie .mod, jedyne co zrobiłem to zmieniłem format na .mpg.

I doszedłem do wniosku że nie będę tego konwertował. Będzie to trwało ~16 godzin.

Chciałbym od razu nagrać wszystkie filmiki na DVD (4,7GB) Co w takim razie mam zrobić?

I jakim programem?

Żeby to zmieścić (te 12GB ) na płycie 4.7 to i tak nie obędzie się bez konwersji.Innej opcji po prostu nie ma.

Jak mieniłeś format ? (poprzez zmianę rozszerzenia ? :smiley: )

Te 12GB chciałbym zmieścić na 3 płytach DVD :slight_smile:

A co do zmiany formatu to zmieniłem rozszerzenie z .mod na .mpg. To jedyne wyjście.

Aha :slight_smile:

Zmiana rozszerzenie mod na mpg nie czyni tego pliku, plikiem mpg = może nie być czytelny na stacjonarnym dvd ,nie zmieniasz kodowania tylko rozszerzenie :slight_smile:

A pliki nagrywasz - Jako pliki i katalogi - w czym tam masz sprawdzone - ja mogę polecić Ashampoo Burning Studio

Ja wiem że z .mod na .mpg nie zmienia się kodowanie. Praca na plikach .mpg jest łatwiejsza, więcej programów obsługuje ten format. :slight_smile:

To tylko zmieniłeś skojarzenie, format nadal jest MOD tylko że ma rozszerzenie PNG.

Musiałbyś skompresować do MPEG z najwyższą jakością przybliżoną do oryginalnej.