Na jaki format przekonwertować filmy

(Bartey8) #1

Witam,

Na dysku mam ~90 filmików z wakacji, jeden trwa z 2 minuty. Wszystkie razem zajmują 12GB w formacie .MPG

Na jaki format mam je przekonwertować aby weszły na jedną/dwie płyty DVD? I jakim programem?

Chciałbym aby dało się je odtworzyć w DVD. :slight_smile:

(Ocxxxx) #2

z taka kompresją z 12gb na 4.400GB to jakośc będzie okropna,

proponuje program pazera vieo converter to ipod

a kodek mp4

ew wypal to na 2 płytach 8,5GB i bedziesz miał spokój:)

(danielc81) #3

.MPG czy .MP4 to nie format ani kodek tylko kontener na system kodowanie Audio i Video. Taki kontener dopiero zawiera zakodowany obraz i dźwięk. Kodeki Video to np : MPEG2, MPEG4, xvid, H264 .... a Audio : MP3, AC3 ....

Proponuje użyć jako kodek video H264 (X264) lub xvid a audio np. mp3. Jako kontener proponuję .avi choć mp4 też może być.

Jeżeli odtwarzacz jest starszy i nie obsługuje kodowania H264 to pozostaje xvid.

Do konwersji polecam Any Video Converter

http://www.dobreprogramy.pl/Any-Video-C ... 13038.html

Bardzo ważny jest również bitrate czyli szybkość próbkowania sygnały. To najlepiej dobrać próbując z różnymi ustawieniami i dobierając sobie indywidualnie. Ale jeżeli zależy na jakości obrazu to poniżej 1500-2000 bitów/s bym nie schodził.

Stopień konwersji zależy od formatu źródłowego np. pliki .mov można z 12Gb praktycznie bez utraty jakości skonwertować na .avi (H264) do 1 GB, ponieważ .mov to ciąg skompresowanych plików jpg.

pozdrawiam

(Bartey8) #4

A jak to robią "zawodowi filmowcy" konwertując film który ma 450MB i trwa aż godzinę? W dobrej jakości AVI?

Ja tak chciałbym zrobić z moimi filmikami (12GB = 3 godziny nagrań)

Co będzie dla mnie najlepsze.

(Xparanienormalnyx) #5

Używają kodeka x264, a konwertują materiał co najmniej dwuprzebiegowo, przy wykorzystaniu najlepszego algorytmu.

Skoro chcesz, aby było to do odtworzenia na stacjonarnym DVD, to najlepiej będzie, jak zrobisz zwykłe DVD.

90 filmików po około 2 minuty daje 180 minut - spokojnie można z tego zrobić jedną płytę DVD DL.

A czym najlepiej? Szczerze mówiąc nie wiem, takich programów jest aż za wiele. Ja zawsze robiłem Nero Vision i jakość mnie zadowalała.

(Bartey8) #6

DVD = DivX? Jeśli wybiorę konwertowanie na DVD to po zakończeniu będę miał kilka plików video i audio osobno w katalogach?

(ra-v) #7

To co pisze Overclocker ma sens. Po latach docenisz dobrą jakość filmów. Chciałbyś dziś oglądać obraz na monitorze 17" w 1024x768?

Zobacz chociażby na YT - jak myślisz ile osób teraz żałuje że miało możliwość wgrania 360p czy 480p a wgrało 240p? Standardy się szybko zmieniają.

(Bartey8) #8

Mi zależy na jakości, chcę tylko by moje filmiki (format .mpg) nie zajmowały tak dużo. Dlatego nie wiem na jaki format je zamienić aby było można je odczytać w DVD i na komputerze.

(Łukash) #9

Ja bym to zrobił w Virtual Dub Mod > jako avi > kompresja Xvid MPEG 4

Tryb grupowy - w oknie Zapisz jako > zaznacz Nie rozpoczynaj natychmiast....Plik > Tryb grupowy = zarządzanie kolejką.

(Bartey8) #10

Moja kamera nagrywała filmy w formacie .mod, jedyne co zrobiłem to zmieniłem format na .mpg.

I doszedłem do wniosku że nie będę tego konwertował. Będzie to trwało ~16 godzin.

Chciałbym od razu nagrać wszystkie filmiki na DVD (4,7GB) Co w takim razie mam zrobić?

I jakim programem?

(Łukash) #11

Żeby to zmieścić (te 12GB ) na płycie 4.7 to i tak nie obędzie się bez konwersji.Innej opcji po prostu nie ma.

Jak mieniłeś format ? (poprzez zmianę rozszerzenia ? :smiley: )

(Bartey8) #12

Te 12GB chciałbym zmieścić na 3 płytach DVD :slight_smile:

A co do zmiany formatu to zmieniłem rozszerzenie z .mod na .mpg. To jedyne wyjście.

(Łukash) #13

Aha :slight_smile:

Zmiana rozszerzenie mod na mpg nie czyni tego pliku, plikiem mpg = może nie być czytelny na stacjonarnym dvd ,nie zmieniasz kodowania tylko rozszerzenie :slight_smile:

A pliki nagrywasz - Jako pliki i katalogi - w czym tam masz sprawdzone - ja mogę polecić Ashampoo Burning Studio

(Bartey8) #14

Ja wiem że z .mod na .mpg nie zmienia się kodowanie. Praca na plikach .mpg jest łatwiejsza, więcej programów obsługuje ten format. :slight_smile:

(ra-v) #15

To tylko zmieniłeś skojarzenie, format nadal jest MOD tylko że ma rozszerzenie PNG.

Musiałbyś skompresować do MPEG z najwyższą jakością przybliżoną do oryginalnej.