Na jaki procesor moge wymienić

Chce wymienić procesor w starym laptopie lenovo g550 z custom 4gb ram intel celeron t3500
na socet p (478) bo w tym laptopie jest karta graficzna zintegrowana i chce lepszy procesor który ma lepszą karte graficzną wbudowaną.Wiem orto i inter.

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Mobile_Celeron_Dual-Core/T3500.html

T9300 i niższe z FSB800 powinny działać: http://www.tomsguide.com/forum/id-1845527/lenovo-g550-upgraded-intel-t9300-cpu.html

Ale grafiki nie poprawisz, grafika jest w chipsecie.

czyli ten Intel Core 2 Extreme X9100 będzie działał i przyśpieszy.I jeszcze jedno da sią jakoć tanio grafike poprawić

Chce wymienić procesor w starym laptopie lenovo g550 z custom 4gb ram intel celeron t3500
na socet p (478) bo w tym laptopie jest karta graficzna zintegrowana i chce lepszy procesor który ma lepszą karte graficzną wbudowaną.Wiem orto i inter.
i pytanie moge wymienić na intel core 2 extreme x9100 i chce jakoś grafike przyśpieszyć


Czego nie zrozumiałeś w tej odpowiedzi ?

czyli mogę montować i będzie działać?

Nie będzie działać.
X9100 ma FSB1066.

Wrzuciłem ci link, gdzie ktoś potwierdził, że T9300 działa. Jak również pisał, że modele z FSB1066 nie ruszą.
Pewnie T9500 też by działał, ale dla 0,1Ghz nie warto ryzykować. Poza tym jest 2 razy droższy na Allegro od T9300.

Zostaje jeszcze Extreme X9000, co prawda ma FSB 800Mhz, ale ma wyższe TDP i nikt nie potwierdził w sieci jego działania z Lenovo G550. Zresztą i tak nie ma go na Allegro.

czyli na jakie moge wymienić zeby były najlepsze

i czy nie może być np t9900 lub Core 2 Extreme QX9300 i dlaczego musi być takie taktowanie 800mhz

i pamięci wymieniałem na 1066 ram więc wszystko powinno być ok

Nie

Ktoś inny testował i podzielił się wiedzą, więc wiadomo, że nie zadziała.

Na twoim miejscu kupiłbym T9300 za ok. 90PLN, jeśli lubisz swojego laptopa i chcesz go modernizować.
Grafiki nie zmienisz, ale do pozostałych zadań spokojnie wystarczy przez jakiś czas. 6MB cache doda trochę mocy w stosunku do aktualnego Celerona.

ale ja chce coś 4 rdzeniowego

i mówiłem że wymieniałem ram na 1066mhz