Na jaki procesor nowszy można wymienić?

Jak w temacie jaki będzie lub nie lepszy procesor zamiast tego który jest zainstalowany ? w tym zestawie .

w czym w taczkach napisz gdzie ?

Napisałem

Ja bym czegoś takiego nie kupił jeśli chcesz grać

Nie do grania tak do ogólnego użytkowania w domu bez gier .

Czterordzeniowe procesory Intel® Core™ i7/i5 trzeciej generacji, dwurdzeniowe procesory i3 (dostępne po wprowadzeniu produktu do sprzedaży) oraz dwurdzeniowe procesory Pentium® (dostępne po wprowadzeniu produktu do sprzedaży);
Dwurdzeniowe procesory Intel® Core™ i3 drugiej generacji, dwurdzeniowe procesory Pentium® oraz dwu- i jednordzeniowe procesory Celeron®;
Technologia Intel vPro™ dostępna w wybranych procesorach

Wychodzi na to, że max i7 3770
https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/65719/intel-core-i7-3770-processor-8m-cache-up-to-3-90-ghz.html

Dzieki.

Polceam i5-3570 jest jeszcze w rozsądnej cenie.ps. ten cpu co jest to też dobry, raczej nie zauważysz różnicy w normalnym użytkowaniu na zmianę na szybszy bez benchmarków.

Procesor to jedno, drugie czy płyta obsłuży (bios) i czy mocniejsze chłodzenie zamontujesz.
Wreszcie wymiana procesora mija się z celem, byłoby to odczuwalne chyba tylko w grach.
Do tego zaś potrzebujesz dobrą kartę graficzna, a ten zasilacz nie uciągnie niczego więcej od 1650.
Nawet gdyby uciągnął, to obudowa nie ma odpowiedniej wentylacji i jest zbyt mało miejsca na mocniejsze. :wink:

Ogólnie, jeżeli nie kupiłeś, to sugeruję ponownie rozważyć zakup 10 letniego komputera, gdzie wszystko trzeba na starcie wymieniać…

A to czemu?

Kolego, tak dla wyjaśnienia.
Cenię twoją wiedzę ale teraz prawisz straszliwe herezje.
Mam dokładnie taki komputer z i7 3770, 16GB DDR3, GTX1660s, SSD+HDD.
Wszystko działa jak powinno, wentylacja jest wspaniała.
Nie miałeś z tym nic wspólnego, nie widziałeś na oczy to proszę nie wypisuj takich głupot.

Pewnie coś by się jeszcze znalazło mocniejszego ale ten jest popularny i w miarę tanio można kupić.
Ewentualnie jakiś Xeon na ten socket, nie słuchaj głupot z biosem że nie zadziała.
Socket 1150 to socket 1150, będzie działać wszystko na tym sockecie.

OK, masz szczęście. :wink: Ja, osobiście uważam sprawdzanie “ile uciągnie mój zasilacz”, którego gwarancja minęła z 8 lat temu, za pomysł gorszy niż zakup (nie)sławnych zasilaczy z czarnych list. Podobnie z montażem chłodzenia i karty, nie każde wejdzie w taka obudowę. :wink:

1 polubienie

Jakie chłodzenie i po co chciałbyś tam montować skoro na fabrycznym 3770 nie dobija do 70 stopni?
Grafika - https://www.x-kom.pl/p/523950-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6.html
Do małych nie należy, weszła bez problemu.
Zasilacz - też nie jestem głupi aby na 275W puszczać 1660 na przejściówce z saty do 6 pin ale ponoć działa i ponoć wystarczy.
https://www.youtube.com/watch?v=56MgVgnRBSs&t=6s
Wszedł Siletium PC 500W bez żadnych komplikacji i adapterów.
Bez zmiany zasilacza można spokojnie używać z GTX1650.
1650 mam niskoprofila w Dellu 7010 SFF z zasilaczem 240W, tak jak z i7 się zasilacz lekko grzał tak z i5 i dwoma dyskami działa już rok bez najmniejszych zgrzytów jako HTPC.
Fakt że w SFF przewiewność obudowy jest “skromna”, grafika łatwo dobija 70 stopni podobnie jak procesor.

Jak dla mnie komp zacny bo sam takiego używam.
Do spraw codziennych nie potrzebujesz mocniejszego procka, ten i5 wystarczy.
Cena nie powala ale dostajesz SSD w komplecie, jak dołożysz GTX1650 to pograsz i uciągnie wideo 4k i 8k.
Sprzęt łatwy w rozbudowie, solidny i trwały, jak sam nie zniszczysz to długo się będziesz nim cieszył.

Jeżeli nie zamierzasz grać to możesz szukać takiego modelu w obudowie small form, jest sporo mniejszy.

Okej można podpiąć mocniejszy zasilacz, wymienić procek i dołożyć SSD. Tylko w takim wypadku za 600 czy 700 zł kupujemy obudowę, płytę i RAM. No i “niepełnowartościowego Windowsa”, niepełnowartościowego, bo przypisanego do płyty, nie boxa. Mi taki deal wygląda średnio, ale to już zależy od oczekiwań. :wink:

Płytę też tam zamierzasz wymienić?
Jak napisałem, cena nie powala, jak CPU ma być wymieniony to raczej za 2-3 stówy poszukać tego samego z i3 i wtedy wymieniać i rozbudowywać.
Na szybkiego https://allegro.pl/oferta/dell-7010-mt-i3-3220-4gb-120gb-ssd-dvd-win10-9786160351
Rok gwarancji, Windows nowy, nie ten z którym z fabryki wyszedł, tańszy, SSD na pokładzie, moim zdaniem lepszy materiał na rozbudowę i w pełni legalny Win10 bo w przypadku tamtego legalność może być kwestionowana.