Na jakie parametry dźwięku patrzeć przy kupnie kina domowego

Witam!

Mam zamiar kupić kino domowe z odtwarzaczem DVD za ok 400 zł +- 100zł. Co do dvd to się troszke znam i nie potrzebuje pomocy, ale w sprawie dzwięku jestem ciemny :expressionless: Potrzebuje informacji na jakie parametry patrzeć przy kupowaniu, planuje kupić z firmy Philips, ewentualnie LG.

A nie lepiej nagrywarkę DVD ? 2w1 :? Panasonic ma jeszcze dobre rzeczy oraz Kenwood

Ale nie mam tyle kasy na nagrywarke :? A mam tuner telewizyjny w kompie, więc na biede se cos tam nagram choć rzadko to robie

http://allegro.pl/item462587805_nagrywa … owosc.html

Nie są takie drogie :slight_smile: Co innego te z Blu-Ray xD

looknij sobie też na http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12400

Po pierwsze i najważniejsze firma Samsung nie wchodzi w gre i nie mam zamiaru dyskutować dlaczego, mam swoje powody i NIKT mnie nie przekona :slight_smile: Ale ja nie prosze o pokazywanie mi kin domowych, ja chce sie dowiedzieć coś o tym dzwięku!!

Na co patrzeć przy kupnie kina domowego? na kamery i ochrone :stuck_out_tongue: <żart> raczej na to na czym Ci najbardziej zależy, jakość odbioru itp. a jest tego teraz…

:smiley: Nie nie, chodzi mi na jakie parametry dzwięku.

Kinem domowym za 400zł nie można nazwać. Chcesz dobre kino, oddzielnie kolumny, amplituner i dvd (tu może być manta nawet), podstawa to dobry amplituner i głośniki.

ja mam coś takiego:

http://allegro.pl/item462100242_zestaw_ … f_vat.html

http://allegro.pl/item461237061_subwoof … ancja.html

=

kino na przyzwoitym poziomie zarówno do muzyki jak i do filmów tylko jest jedno ale cena = 2500 zł

Aha, takiego to se na pewno niek kupie :stuck_out_tongue: Czyli tak, jak chce takie tanie “coś” to obojętnie co kupie wszystko będzie porównywalnie słabe?

Za 400 to będziesz miał problem znaleźć coś dobrego, używanego, stereo. Moim zdaniem kupowanie pseudo-kina za 400 mija się z celem, bo tak jak już wcześniej kolega philips napisał,

Sam chciałem jakiś czas temu kupić coś za 1000-1500 jednak dawno się z tej myśli wyleczyłem bo lepiej moim zdaniem kupić dobre stereo.

Ale ja sobie chce tylko jakiś filmik na tym zobaczyć i od czasu do czasu płytke z muzyczka puścić, czy do tego trzeba sprzętu za pare tysięcy? :frowning:

To może kup coś takiego

http://allegro.pl/item466113425_tanio_g … _wood.html

http://allegro.pl/item460299075_dvd_phi … _wawa.html

DVD odpada gdyż nie odtwarza formatu DivX, a głośniczki juz jako takie ale chce mieć wszystko pod kolor, najlepiej z plastiku i czarne :stuck_out_tongue:

przy dźwięku to pasmo przenoszenia, efektywność i ewenualnie moc muzyczna :slight_smile: co do 400zł do kina domowego to tochę mało aby tu wymagać… nawej jeśli chciałbyś bawić się w używany sprzęt… chyba że nie jesteś zbyt wymagający :))

Wreszcie ktoś mi zaczął odpowiadać na moje pytanie, bravo gothmori =D> . Nie mam wysokich wymagań ale chciałbym sie dowiedzieć jakie przyzwoite za tą cene powinny być te parametry.