Na jakie samochody przysługuje homologacja?

Witam,

Nie wiem jak to się dokładnie pisze, ale chciałbym się dowiedzieć jakie samochody można aktualnie wziąć na firmę, ponieważ słyszałem, że takich jak Yaris, GOLF, Corsa to już nie można wziąć. Orientuje się ktoś?

powinneś mieć możliwość kupna każdego samochodu ale należy oddzielić przestrzeń osobowa od towarowej,zakładając kratkę i zapewne trzeba wyciągnąć fotele tylne,tworzy się tzw samochód VAN z dwoma miejscami.Przy większych autach nieraz odzielając przestrzeń osobowa od towarowej auto ma wpisane zamiast 5 miejsc tylko 4.Chore przepisy.Przecież nie każdy kto ma auto na firme wozi ładunki ale dojeżdża do klienta np przedstawiciele handlowi

No tak, ale chodzi mi o to, że słyszałem, że teraz już nie można kupić na firmę i odliczyć sobie podatków takich mniejszych samochodów . Więc chodzi mi o to jakie samochody można kupić i odliczyć.

Na każde ale jest jeden warunek; przestrzeń bagażowa- ta z tyłu za kratką- musi być większa objętościowo niż przestrzeń osobowa- ta z przodu dla pasażerów. Najlepiej kupić już gotowy WAN- jak kupisz osobówkę to musisz przerobić i zrobić przegląd na stacji obsługi- nie każda stacja może zrobić przegląd w tym zakresie- a następnie z kartką z przeglądu udać się do starostwa do wydziału transportu żeby wbili ci do dowodu rejestracyjnego VAT-1.

Aaa… Dobra, to już rozumiem, ale mi chodziło o taki z salonu nowy, a nie że przeróbki itd.