Na jakie urządzenie Windows 8?

Cześć. Nie wiedziałem gdzie pisać więc tu już napisałem. Posiadam laptopa i komputer. Komputer jest mocny i ma UEFI. Laptop jednak nie ma UEFI i jest trochę słaby. Modern według mnie powinien znaleźć się na laptopach i tabletach lub telefonach z systemem microsoftu. Używam na laptopie ChromeOS (z HP Chromebook 14 na laptopie od hp). Polubiłem aurę, tylko że ciągle myślę by dać na lapku ją (bez aktualizacji Windows 8.1), bo na komputerze nie idzie (na 8.1 nie idzie). Chyba trochę wyszedłem z tematu. Ale chodzi mi o to że nie wiem na co zainstalować Windows 8 Pro.

Najlepiej tutaj zainwestować bardzo dużo w procesor, kartę grafiki (i resztę). To nie czasy, gdy na Athlonie czy Semronie system działał szybko i sprawnie (oczywiście Windows), najlepiej tutaj gustować (w najgorszym razie) w jakieś i5 i dysk SSD, o ile nie grasz w gry to grafika Intela wystarczy (filmy, internet). Ram - tutaj najlepiej szukać 8GB, na 4GB można odczuwać dyskomforty

 

Fervi

Wymagania 32 bitowej 8 to:

Pozwolę sobie powiedzieć

 

Te wymagania są bardzo minimalne i nie ma tu miejsca na manewry

 

Jeśli chcesz ożywić starego laptopa to Linux z Wine (uruchomi Windowsowe programy + masz Mutter / Kwin [efekty graficzne]). Mogę poszukać dla ciebie dobrego laptopa, ale jak cię stać po prostu na wydanie kasy, bo można ze starego zrobić cuda na kiju

 

Fervi

 

PS. Może napisz jakiego masz laptopa (parametry)

Pisałem model laptopa. Linux z wine nie pasuje mi, bo nie ma chroma z aurą. W ogóle linux zniechęcił mnie po przez braki sterowników do nie których części laptopa (wifi, karta graficzna). Wine nie odpala mi gier na komputerze, więc mam na nim na razie 8.1. Nie chcę jednak modernu i aplikacji na PC. Parametrów nie mam jak podać, bo to jest belgijskiego HP laptop i parametry tego co jest w Polsce nie pasują.

 

Aura to przerobienie systemu na “Chrome OS” i z tego co pamiętam jest niezależne (chyba na Linuksie jest, ale to bardziej szpan)

Aczkolwiek jeśli masz takie problemy z Linuksem, to chyba laptop z chin, nie ważne

 

Najlepiej jest niemniej przetestować Linuksa, ale skoro wolisz płacić - za ile chcesz laptopa kupić i czego od laptopa oczekujesz

 

Fervi

Linuxa nie będe testował, bo zawiódł mnie dzisiaj nawet przy formatowaniu gpartedem. Zainstaluje 8 na laptopie, bo daje mi tylko przyśpieszenie komputera. Przy najmniej sprawdze. I tak mi niektóre rzeczy nie idą na 8 (np. citiesxl lub sims 2). Gry mam na PC.

Jak masz problem na czym zainstalować Windowsa 8 - czy PC czy lapku

 

Rzuć monetą

 

Chociaż ciekawe czemu ci Linux nie działa na lapku, skoro ChromeOS to Linux, ale to insza kwestia.

Ale skoro masz potężną maszynę PC - wgraj tam Windowsa

A na słabszym lapku wgraj ChromeOS

 

Fervi

Reszka to Windows 8, orzeł to windows 7…reszka xD. ChromiumOS miałem zaktualizowane do chromeos. Nie działało wi-fi. Chyba pisałem że mam już przenośnego chromeos?