Na jakiej partycji instalować programy antywirusowe?

witam.pytanie jak w temacie.czy to jest jakaś różnica na której partycji się instaluję antywira(chodzi mi o to czy można mieć zainstalowanego na partycji systemowej czy lepiej instalować na innej?? lub może to jest bez różnicy na której.

bez różnicy :slight_smile:

Ja uważam ze programy powinny być na partycji systemowej a zwłaszcza taki które integrują się z systemem ja np. antywirus. Jeśli zainstalujesz je na innej partycji i będziesz robić format to i tak przestaną działać.

Domyślnie powinno to być na C:\Program Files nie wiem jak inni mają. :slight_smile:

X:\Program Files jest domyślną ścieżką ustawioną przez system Windows tuż po instalacji. To właśnie w niej chcą instalować się różne programy. Oczywiście podczas instalacji danego programu w razie potrzeby możemy zmienić ścieżkę instalacji bądź zmienić tą domyślną ścieżkę poprzez edycję rejestru. W tym celu należy dokonać edycji rejestru:

w kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

w wartości ProgramFilesDir należy wpisać własną domyślną ścieżkę instalacji programów.

Dla nieco bardziej zaawansowanych polecam poczytać o połączeniu punktów w przypadku partycji z systemem plików NTFS:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=84302

Odpowiedz jest bardzo prosta.Ulokowanie najczęściej używanych elementów przez system oraz użytkownika na innej partycji niż systemowa sprawi, że głowica dysku będzie musiała wielokrotnie skakać podczas naprzemiennego odczytu, np. pomiędzy plikami systemowymi a plikiem wymiany znajdujcym się na innej partycji.Ten niepożadany efekt skutecznie ogranicza wydajność dysku twardego.Dlatego radze instalować antywirusa na dysku systemowym.

Ale jak mówi dagetto dysk będzie musiał robić trochę więcej pracy, ale zawsze możesz sam system zainstalować zawsze np. na partycji D (jak ja). Gry i programy powyżej 1GB instaluje na kolejnych dyskach jak i foty, filmy i mp3.

Ale i tak antywiry instalują niektóre swoje pliczki poza program files :wink: Ale sugeruję partycje systemową.

Tak się składa, że wszystkie antyviry instalują się na partycji systemowej, w folderze X :/Program Files

U mnie systemowa to D:/

Oczywiście można zmienić za pomocą Rejestru przyporządkowanie ścieżki domyślnej instalacji, ale tego rozwiązania nie polecam z uwagi na fakt, że antyvir ma chronić przecież system, a zepchnięcie go na poboczne partycje mija się z celem…

A i tak, co bardziej markowe antyviry nie dadzą się zepchnąć na partycje pozasystemowe… :stuck_out_tongue:

ja mam na C: systemowej. i dla mnie to jest lepsze ponieważ przy robieniu lustra partycji potem odzyskuje ładnie wszystko a tak bym stracił mając np na D: