Na jakiej zasadzie działa hybryda w laptopie?

(igrek) #1

Cześć mam pytanko, w laptopie mam dwie karty graficzne: zintegrowana HD 3200 i dedykowana HD 4570 512MB, powiedzcie mi czy jeśli włączę hybrydę to gry będą lepiej działać czy mimo wszystko laptop w grach i tak korzysta z dedykowanej? I jeszcze pytanko, czy gry na windowsie 7 standardowo korzystają z dx 11? Bo fifa 11 strasznie mi działa na laptopie (chociaż wedle strony z rozpiską mobilnych kart powinna działać płynnie) czy to jest uzależnione od DX?

(dodor) #2

ja u siebie, w panelu sterowania grafiką wybieram jaki program ma używać jakiej karty graficznej, czyli np. biurowe zintegrowana a gry dydykowana

(igrek) #3

Tak, ale mi nie chodzi o to, tylko czy te dwie karty mogą działać jednocześnie, coś jak crossfire. I oczywiście chodzi mi czy DX ma wpływ na płynność gier. Bo wiem o tym że karta mocna nie jest, ale chciałbym żeby chociaż ta fifa chodziła płynnie.

(nnick) #4

Nie, tylko jedna naraz może pracować. Sprawdź czy przypadkiem nie odpala Ci się na HD3200 zamiast HD4570.

A wersja DX'a - jaką programiści zaimplementują i jaką sprzęt/system obsłuży z takowej korzystać będzie

(igrek) #5

HD 3200 jest wyłączony, cały czas korzysta tylko z HD 4570 dlatego pytam, jak to działa bo myślę czy nie włączyć.

(janki111) #6

Zintegrowana grafika ma służyć oszczędzaniu energii, gdy komputer nie jest podłączony do zasilania i gdy nie jest potrzeba wykorzystywania mocniejszej (dedykowanej) grafiki.

Zobacz jeszcze w ustawieniach gry (jeśli to możliwe), z jakiej karty graficznej korzysta, mimo, że system korzysta z 4570

(igrek) #7

Poczytałem po forach i mówią że to normalka z fifą, jedyne wyjście pes 12 ;] no i działa miodzio. Chyba się dowiedziałem wystarczająco. Można zamknąć.