Na jakiej zasadzie działa internet LTE?

Witam.

Moje pytanie dotyczy internetu LTE. Zacznę może od telefonu. Miałem numer w Plus MIX przez wiele lat. W tym roku postanowiłem przejść na abonament 10 doładowań przed końcem. W moim wypadku 10 miesięcy przed końcem, bo robiłem doładowanie co miesiąc. Jednak konwersja możliwa była na 6-8 doładowań przed końcem, więc musiałem spełnić ten warunek i ostatecznie stanęło na 7. Resztę mi anulowali.

Teraz w abonamencie mam nielimitowane rozmowy i SMSy, nielimitowany internet LTE, a w wypadku braku zasięgu LTE posiadam 7 GB danych do wykorzystania. W punkcie Plusa powiedziano mi, że w moim rodzinnym mieście (Chojnice) oraz w mieście zamieszkania (Gdańsk) nie ma problemów z zasięgiem LTE i będę miał po prostu nielimitowany internet. Jeśli jednak pojadę gdzieś na wieś, gdzie nie ma LTE, to korzystanie z internetu będzie wyczerpywało te 7 GB. Po tym internet zwolni.

W mieszkaniu w rodzinnym mieście mam internet od lokalnego dostawcy. Kabel, modem, router - te sprawy. Wczoraj postanowiłem udostępnić za pomocą telefonu internet i połączyć się z siecią za pomocą laptopa. Okazało się, że internet z telefonu w tamtym momencie był 2-3 razy szybszy od tego domowego. Więc skorzystałem podczas ściągania właśnie z tego LTE w telefonie. Coś się jednak stało, że LTE zniknęło i zaczęło mi zżerać dane. Pobrałem kilka GB z internetu i cały pakiet zniknął. Później jednak zasięg LTE wrócił i znowu było dobrze. Wróciłem jednak do starego internetu od lokalnego dostawcy.

Na jakiej zasadzie to działa? Czy rzeczywiście mam nielimitowany internet LTE, o ile jest zasięg? Od czego ten zasięg zależy?

 

Są to o tyle istotne kwestie, bo w najbliższych dniach moja mama chce wziąć z Plusa telewizję na jakiś pakiet z maksymalną liczbą kanałów (2 dekodery, antenę satelitarną) i do tego internet LTE (router i karta SIM). Z internetu będzie korzystać ojciec poprzez PC, mama poprzez telewizor, siostra za pomocą laptopa i telefonu no i ja, podobnie jak siostra, gdy wrócę co jakiś czas do rodzinnej miejscowości. Jakoś tak. Jest to korzystna opcja, bo obecnie u lokalnego dostawcy płacimy 118,90 zł za telewizję i internet. W Plusie mielibyśmy przez 6 miesięcy bez opłat, to już na tym by się zaoszczędziło ponad 700 zł, a potem przez kolejne miesiące po 44,99 zł.

Jak byłoby z tym internetem? Tam też są jakieś pakiety, ale LTE jest nielimitowany. Jeśli zniknie mi zasięg, a pakiet zostanie wyczerpany, to zostanę z jakimś wolnym internetem?

 

Pytanie kierowane jest przede wszystkim do osób, które korzystają z usług Plusa i mogą powiedzieć coś na podstawie doświadczenia. Z góry dzięki za wyjaśnienie tych kwestii. :slight_smile:

Poczytaj - http://pclab.pl/art64731.html

Z doświadczenia (miasto wojewódzkie , dzień roboczy , szkolna dziatwa w szkole) : rano 45/15 Mb/s , wieczorem 6/2 Mb/s . W okolicznych wsiach (r ~20 km) jest wiele lepiej wieczorem (15/5 Mb/s) .

Z internetem od plusa lepiej daj sobie spokój jeśli ma służyć jako podstawowy dostęp do sieci w domu. Plus nie ma w pełni nielimitowanego internetu. Wystarczy poczytać regulamin usług czy opinie użytkowników. Po przekroczeniu ustalonego progu GB internet zwalnia, wszystko zgodnie z polityką fup. Bez limitu oznacza że internet nawet po przekroczeniu pakietu nadal będzie działał, choćby miało być 32Kb/s. 

Z internetem od plusa lepiej daj sobie spokój jeśli ma służyć jako podstawowy dostęp do sieci w domu. Plus nie ma w pełni nielimitowanego internetu. Wystarczy poczytać regulamin usług czy opinie użytkowników. Po przekroczeniu ustalonego progu GB internet zwalnia, wszystko zgodnie z polityką fup. Bez limitu oznacza że internet nawet po przekroczeniu pakietu nadal będzie działał, choćby miało być 32Kb/s. 

W PLAY też nie lepiej (jeżeli chodzi o prędkość to jest gorzej) trzeba tylko przeczytać warunki umowy . 32 kb/s to po przekroczeniu 100 GB ( wysłane/odebrane ! ) , po przekroczeniu limitu a 100 GB (to się nazywa “internet bez limitu” !) prędkość zależy od tego limitu (czytaj od wysokości abonamentu) . LTE jako podstawowy dostęp do internetu to obecnie “średni pomysł” .

Te 100 GB to tak naprawdę 95,4 GB (1000/1024) a Android to taki system (reklamy , GOOGLE PLAY) który maniakalnie łączy się z internetem  . Słowem klient na każdym kroku jest robiony w “bambuko” . Żeby tylko nie zdarzyło Ci się znaleźć np. w “strefie “taniego” internetu w Play” (10 gr/100 kB)

4,3 GB … ~5500 zł (będzie to najdroższy film jaki widziałeś w życiu) .

Nie słuchaj zapewnień tych pań z salonu (nakręcone katarynki do łowienia frajerów) tylko spytaj je ile Cię będzie kosztowało ściągnięcie po takiej stawce filmu DVD .

KAZDAN63

nie strasz człowieka, zobacz mój panel PLAY za poprzedni okres rozliczeniowy 19 za abonament + 10 nielimitowane noce

generalnie ściąganie w nocy, powiesz że to niemożliwe, a jednak :wink:

LTE2.thumb.jpg.f81e92d3849be5365ec87b45b

LTE1.thumb.jpg.5f02b7a880ee5b1867afad36b