Na jakim nośniku proponujecie przechowywać dane?

Witam mam spory dylemat i stwierdziłem, że zapytam się co o tym myślicie. Więc tak zamierzam zakupić dysk SSD do komputera wersję 128gb lub ponad 200 i ten dysk ma być na system i na wszelkie oprogramowanie oraz grę w którą aktualnie gram i możliwe, że jakieś ważne dokumenty lub projekty, do których będą chciał mieć szybki dostęp. I do tego dysk HDD 1tb lub 500gb i na nim przechowywał bym gry, które gram od czasu do czasu ale raczej nie mam takich raczej mam jedną w którą sobie od czasu do czasu pytam :smiley: do tego pobrane i moje dokumenty i być może pulpit więc dysk HDD byłby do przechowywania i takich pobocznych rzeczy. I nw czy to o czym myślę ma sens. Myślę też czy nie dobrym pomysłem był by zakup dysku zewnętrznego, przenośnego na którym miałbym takie tak jakby archiwum na muzykę, filmy, zdjęcia i inne tego typu pobrane, dokumenty itp. I trzymanie tego na taki dysku zamiast na HDD w komputerze w sumie dobre było by to bo bym sobie mógł swobodnie odpiąć dysk i podpiąć do innego urządzenia ale czy to nie jest zbędne ? I czy taki dysk nie będzie bardziej awaryjny ? Gdzie praktyczniej i bezpieczniej mieć takie dane ? A i na tym dysku miał bym również recovery z dysku systemowego SSD, na którym bym miał te najważniejsze i najpotrzebniejsze rzeczy. Pomóżcie :slight_smile: Przepraszam za chaotyczność i Wesołych Świąt ! :smiley:

Sądząc po Twoich upodobaniach, lepszym rozwiązaniem będzie dysk zewnętrzny.

 

Co byś nie wybrał, jako zewnętrzny polecam Toshiba STOR.E BASICS, jako wewnętrzny - WD Red.

WD Red do domowego komputera stacjonarnego? Czy przedmowca zna charakterystyke tych dyskow?

Ja by trzymał na wewnętrznym. jak wszystko będziesz miał na dysku, który będziesz odpinał i gdzieś zabierał to kiedyś po prostu temu dyskowi może coś się stać. Nie tylko kwestia awarii, ale tez upadek/kradzież/przypadkowe sformatowanie przez jakieś urządzenie. 

 

i właśnie - red? eee? ??