Na jakim sprzęcie zadziała Ubuntu Phone OS?

(Leftismer) #1

Siema!

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem smartfona i zdecydowałem się na LG Nexus 4 z Ubuntu Phone OS. Na stronie Ubuntu można znaleźć informację, że to jeden z tych smartfonów, na których działa Ubuntu Phone OS. No więc chciałem się dowiedzieć, gdzie kupić taki smartfon. Niestety znalazłem tylko informację, że Ubuntu Phone OS można ściągnąć i teraz tak: niektórzy piszą, że zadziała tylko na Nexusach Galaxy, 4, 7 i 10, niektórzy, że na wszystkich urządzeniach z Androidem, a niektórzy, że na Nexusach Galaxy, 7 i 10, a 4 już nie. Więc jak to jest w końcu?!

Z góry thx za pomoc i pzdr.

(B.Andy) #2

Docelowo będą telefony z Ubuntu Phone, na których to po prostu będzie działać. Twórcy postnowili nie robić wszystkiego od nowa, tylko zapożyczyć trochę z Androida, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie tego na Androidzie. Oficjalnie Canonical udostępnia ROMy dla Nexusów 4, 7, 10. Oczywiście sama instalacja jest na własną rękę i instalujac to tracimy gwarancję (którą można jednak przywrócić). Ponieważ to jest opensource każdy może przeportowac Ubuntu Phone na każdy inny telefon.

(Chillout) #3

Narazie nigdzie nie kupisz, bo go jeszcze nie ma. Na tą chwilę jest dostępna wersja testowa.

Telefony mają się pojawić na jesieni zapewne z premierą ubuntu 13.10.

(Qba Lukaszczyk) #4

Jeśli interesuje cię Ubuntu Phone OS (tak jak mnie), to bierz Nexusa Galaxy albo Nexusa 4. Trochę trzeba będzie pomęczyć się z Androidem w oczekiwaniu na w pełni funkcjonalne Ubuntu na telefonie.

(Leftismer) #5

Thx za odpowiedzi. Chyba faktycznie kupię Nexusa Galaxy, albo 4.

(mozilla007) #6

Tutaj masz wszystko o urządzeniach, na które się pojawi Ubuntu OS.

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices