Na kiedy zaplanować kupno komputera gamingowego?

Planuję wydać do 4000zł na komputer, oczywiście jednak chciałbym zaoszczędzić jak najbardziej. Komputer glównie służył będzie do programowania etc., ale lubię pograć w nowości.

 

Ogólnie jest tak, że co jakiś czas wychodza nowe generacje kart graf., procesorów, standard ilości pamięci RAM się zmienia i można kupić nową, dużo lepszą technologię za tą samą cenę. Nie spieszy mi się, a chciałbym wiedzieć na kiedy zaplanować zakupy. Czasem w ciągu roku ceny się nie zmieniają i nowości nie ma za bardzo. A czasem w ciągu 3 miesięcy podzespoły niesamowicie tanieją, a z tą samą ceną wchodzi dużo lepszy sprzęt.

ceny sprzetu komputerowego są zawsze wyższe pod koniec roku, ale niskie na początku dobrym czasem będzie styczeń

jakieś nowości i czy są dość znaczące trzeba ocenić sememu, intel przez cały przyszły rok będzie wydawał nowe modele procesorów

Dzięki, o to mi chodziło. Celuję W GTX 970 i wątpię by staniały po wydaniu GTX960. No chyba, że z AMD pójdą na wojnę cenową, ale wątpię. Może faktycznie będzie szansa na to, że CPU zaczną tanieć, bo tych nowych nie wiem kto miałby kupować. Obecnie Intel Core i5-4690K dla graczy jest wystarczający z małą górką i żadna gra go nie wykorzysta w pełni. Jego niższa cena byłaby jednak mile widziana.

Intel wydaje odświeżoną linie obecnych procesorów tak więc spadki + do tego spadki cen na początku roku chyba będzie dobrym okresem. Sam chce kupić GTX 970.

Czekaj do wypuszczenia na rynek nowych Radeonów. Jeśli górny segment będzie tak udany jak próbka Captain Jack, to kupno GTX 970 może już nie być tak opłacalną opcją. Skoro masz do wydania 4 tysiące, nie śpiesz się i czekaj na ruchy konkurencji.

na premiere nowych radków się jakoś nie zanosi mi sie zdaje że w pierwszym kwartale Nvidia wyda nowości a AMD poczeka na ich testy i tylko obniży ceny

ja tam jakoś nic w grafikach AMD nie widzę dobrego, czekam na więcej niereferencyjnynych konstrukcji GTX970

Zanosi się czy nie, może być tak, że premiera R9 385/R9 380X zrzuci 970 GTX z tronu najbardziej opłacalnej karty. Jeśli autor tematu nie ma ciśnienia na prędki zakup nowego sprzętu, to powinien poczekać.

Skoro nie widzisz niczego dobrego w grafikach AMD, to najwyraźniej powinieneś przejść się do okulisty.

teraz zobaczyłem że nvidiia w specyfikacji GTX 970 podała DirectX 12