Na komputerze nie uruchamia się żadna gra

Znajoma po prosiła mnie bym uruchomił jej trochę wiekowego pceta zainstalował system pogrywał jakieś gry typu WOLFENSTEIN, DIE HARD NAKATOMI PLAZA dla jej dzieci problem polega na tym iż nie mogę uruchomić żadnej gry a próbowałem wiele ich instalować pod czas instalacji jest wszystko ok gra się zainstaluje ale kiedy ja uruchamiam otwiera się intro gry menu i jak chcę je uruchomić naciskając PLAY albo START GAME robi się ekran czarny lub zielony albo jakiś inny z widocznym kursorem myszki po czym muszę resetować komputer powiem jeszcze że komputer działa idealnie tylko jest problem z tymi grami.

Najprawdopodobniej jest to chipset KT333 albo KT266. Najnowsze sterowniki to VIA Hyperion 4in1 4.43  - znajdziesz je na stronie producenta (pod nazwą Retro chipset VIA 4in1). Nowszych nie zainstalujesz.

Jak nie da się zainstalować to napisz jaki błąd wyskakuję.

Niestety nie pomogło znalazłem takie oto sterowniki jest napisane ,ze były testowane na KT266A próbuję je instalowac i wyskakuje błąd jak w każdych innych które do tej pory próbowałem

Zawsze możesz spróbować wymusić instalację, jednak musisz zdać sobie sprawę, że jest to dość ryzykowne i system może się nie uruchomić jeśli nie masz pewności, że sterowniki są właściwie.

Wypakowujesz plik EXE na dysk (np. za pomocą 7zip). Następnie wchodzisz w takie foldery jak WinXP | IDEWinXP | Inf/WinXP gdzie masz plik o INF (np. VIAAGP1.inf) klikasz na taki plik prawym klawiszem i wybierasz opcję Zainstaluj. Z tego co pamiętam to zainstalować ręcznie można było też poprzez Dodaj sprzęt (należało wybrać opcję Z dysku w pewnym momencie).

A jaką masz wersję DirectX ( sprawdzić można przez windows +r , dxdiag )

a co do sterowników do starszych komputerów może z tej paczki będą właściwe http://www.dobreprogramy.pl/DriverPack-Solution,Program,Windows,42596.html