Na której partycji instalować programy

instaluje wszystko na częsci ‘D’ ponieważ boję się że jak trzeba będzie przeinstalować system to wszystko mi zniknie.Wczoraj czytałem o defragmentacji i pomyślałem że żle robie ,i lepiej jakbym miał wszystko w program files.poradżcie mi czy nie ma to większego znaczenia,czy jednak żle robie

Jest tak (nazwa partycji przypadkowa).

Na C:// stawiasz system

Na D:// instalujesz programy

Na E:// trzymasz muzykę, filmy

NA F:// co tam chcesz

E i G można złączyć i trzymać to wszystko na jednej. :slight_smile:

na c: system

na d: pozostałe ;]

Reszta to tylko kwestia kopii zapasowych i ogólnego porządku.

aju- tyle ze ja mam tylko c i d,bukoss-procz systemu mam tam jeszcze trochce miejsca(25gb) ,co najlepiej tam wlozyc,bo chyba gier i filmow lepiej nie wkładać

laudzin a słyszałeś o czymś takim jak tworzenie + partycji (wrzuć to w forumową szukajkę a dowiesz się czegoś nowego) :wink:

a jak ja mam naprzykład: C -system, D -Muzyka, film…, E -programy, F -gry, to jakaś różnica jakby programy były na D , a muzyka, filmy na E?

Nie ma różnicy ;]

Dokładna struktura mojego dysku przedstawia się tak, że partycja C ma ok. 1GB, znajduje się na niej plik stronnicowania (pagefile) i nic więcej. Na partycji D mam wszystkie gry, muzykę, filmy, instalki… partycja ma ok. 99 GB. Na Partycji F (jak widać E - napęd) mam system. Tam też trzymam wszystkie programy. Dodatkowo etykieta partycji F jest myląca. Ma to swoje plusy ale nie o tym mowa. Partycja ma niecałe 20GB. Tak więc reasumując najważniejsza rzecz to system i dokumenty trzymac na innych partycjach, natomiast trzymanie programów na innej partycji ma tylko tę zaletę, że można potem nadinstalować program, i istnieje spora szansa, że zachowasz ustawienia. To samo tyczy się gier (oczywiście gdy save’y trzymane są w katalogu z grą, co jest ostatnio wypierane, np. w GTA).

Mnie tam uczono tak:

C: System i wszystkie instalowane programy (oczywiscie w program files) i nic więcej !!

D: instalki, mp3 itp. (lub podzielić dysk na kilka partycji i porozdzielać mp3, filmy, instalki)

c:tylko system(ewentualnie sterowniki):wink:

d:programy

e:gry

f:filmy muzyka

system nailepiej na jednej! zawsze mozesz sobie zrobić reinstalke!(a puzniej nie musisz tracić czasu na instalowanie programów)

gry tez na jednej bo to tak jak z systemem;) zawsze mogą być błędy i mozesz tą sformatować…

filmy i muzyka tapety dokumenty na jednej…

ja tak mam i jest tak nailepiej :mrgreen: :mrgreen: :smiley:

musze sobie podzielic dysk,dodam partycje e na gry i może f na muZze filmy dokumenty osobiste :smilecolros:

Ja mam tylko 2 partycje: C i D.

Na C mam Windows razem z zainstalowanymi programami i sterownikami

Na D mam instalki programów + swoje dokumenty

Kiedyś, jak zaczynałem swoją przygodę z komputerem, wszystkie swoje pliki trzymałem w osobnym katalogu na C, szybko jednak przekonałem się, że to złe rozwiązanie.

instalki czyli wszystkie programy typu gg mozillaa,skype alcohol,spy bot i inne ściągnięte z neta? 8-[

instalki czyli instalatory tych programów (pliki .exe na które klikasz zeby zainstalować program) :roll:

ja zawsze te pliki instalacyjne wywalam do kosza po instalacji programu :o

no możesz wywalać ale lepiej trzymać, mogą sie przydać (po co 500 razy sciagać ten sam plik)

są główne 2 powody:

  • program instaluje się przeważnie raz (chyba, że trzeba zaktualizować) na czas zaintalowania świeżego systemu. jeżeli ja przeinstalowywuje windowsa najprędzej po pół roku/roku to po co owa instalka ma tyle leżeć i miejsce zajmować? “są ludzie, którzy przeintalowywują system co 2 miesiące, oczywiście szanujemy ich” :mrgreen:

  • programy ciąglę są aktualizowane. trzymając wersję instalacyjną programu sprzed miesiąca/dwóch można być praktycznie pewnym, że jest to wersja nieaktualna.

tak więc szkoda, żeby zajmowały cenne miejsce.

moim zdaniem najlepiej jest tak

C: WINDOWS i programy z któych najczęśćiej korzystasz( jakis office+ przegladarka+ oczywiscie stary)

D: gry, backup i rózne tam prgramy z których zadźiej korzystasz :stuck_out_tongue:

E: Muza filmy i pilki instalacyjne

ja mam tam i jak naraźie ok i tak chyba będe mniał

Ja z kolei mam tak:

system C:\4 GB i tylko system

instalki i programy zainstalowane D:\6GB

Cała reszta E: \70 GB

Freedom, ja zawsze (no, prawie) staram się używać najnowszych wersji, jak np wyjdzie nowa wersja czegoś tam, to starą wyrzucam i zostawiam tylko nową instalkę. W ten sposób zawsze mam najnowsze instalki. A ściąganie choćby nawet raz na pół roku wszystkiego naraz (przeglądarka, komunikator, OpenOffice i inne) to jednak zajęcie wymagające poświęcenia sporej ilości czasu.