Na który film do kina?

Jak myślicie bo nie jestem pewien, który może być lepszy film?

“To” na podstawie książki S. King’a
czy
"The Dark Tower"(Mroczna Wieża")?

Mam możliwość obejrzenia obu tu w irlandii ale mam możliwość wyboru jednego i nie iwem, który by wybrać.

Pozdro, Horacy :slight_smile:

Idź na oba, będziesz miał wtedy swoje zdanie :slight_smile:

Oba filmy są niezłe.Sam pewnie wybiorę się na Mroczną wieżę ponieważ podobała mi się książka. Na drugi raczej nie…
Szczególnie, że i tak pojawią się szybko w sieci:
https://www.kinoman.co/ - widze,że to już sie pojawiło na kinomanie. Muszę na to namówić swoją kobietę ( boi sie klanów tak wiec może być ciekawie).

Mroczna Wieża bardzo mnie zawiodła. Książka b. dobra, ale film totalnie mnie zniesmaczył - może liczyłem na zbyt dużo. Jak dla mnie mocne 5/10… do obejrzenia w domu :wink:

1 polubienie

Adaptacje książek zawsze wzbudzają skrajne emocje i rzadko kiedy się udają :wink:

… co nie oznacza, że film i książka nie jest dobra. Jest masa przykładów, zaczynając na trylogii "Władca Pierścieni. Film ma bardzo dużo zmian i zakłamań w stos. do książek a tu i tu wielkie dzieła :slight_smile: W drugą stronę też działa: Gra o Tron książki napisane koszmarnie a serial udany.

Są jeszcze sytuacje kiedy czytelnikom i widzom się podoba jednakowo, to autor zaczyna grymasić, jak z Lśnieniem Kubricka :laughing:

malutki Update: Książek nie czytałem ale poszedłem na “TO” i nie zawiodłem się film superek jak dla mnie film szkoda, że 2 części mają być choć z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić siedzenie ponad 5h w kinie. Natomiast teraz czytam książkę jak na razie ok male mniej wulgaryzmów mogło by być.