Na którym HDD postawilibyście Windowsa ?

Mam dylemat więc proszę o pomoc. [Windows 10 x64]

HDTune_Benchmark_WDC_WD800HLFS-75G6U0

HDTune_Benchmark_Hitachi_HUA723020ALA641

A reszta zakładek? Same czasy dostępu i transfer to nie wszystko…

HDTune_Info_WDC_WD800HLFS-75G6U0

HDTune_Info_Hitachi_HUA723020ALA641
Buffer 64 Mb

Health i Error Scan - obydwa w 100% zdrowe

zrób na Hitachi jest większy a system trochę będzie potrzebował miejsca

80 GB to trochę ciasno.
Na sam system i kilka aplikacji wystarczy ale jeżeli zamierzasz instalować duże programy lub gry to szybko ci zabraknie miejsca.
Ja w stacji mam 1TB na system z czego połowę zajętą gdzie do przechowywania plików mam kilka innych dysków.

W tej chwili system zużywa 2/3 z 35 Gb a ma już kwartał i wszystko co miało być zainstalowane już dawno zostało (wyłączyłem pamięć wirtualną), gdybym jednak zauważył że jest mi za ciasno to zwiększyłbym partycję C o ok 10GB a nawet mogę przeznaczyć całego velociraptora na to czyli prawie 80 Gb (2.5 cala, obroty 10k, 16 Mb Cache) więc miejsce nie stanowi dla mnie problemu.

Zadając to pytanie chciałem dowiedzieć się na którym będzie chodził szybciej i nie jestem w tej chwili w 100% przekonany bo ten nowy Hitachi na początku talerza czyli tam gdzie byłby system ma całkiem dobry Acces Time i wyraźnie lepszy Transfer Rate.

No to musisz zrobić testy na jednym i drugim - teoretycznie szybszy nowszy.

I używaj najnowszego HD Tune Pro 5.60.

też myślę żeby się przesiąść i partycję gry2 zamienić na system [100Gb] tylko jest minus że ten 3,5 calowiec jest chyba z 3 razy głośniejszy - “chrupie” jakby szczur przegryzał blachę :slight_smile:

Twój wybór.