Na moim laptopie wydajniejszy będzie xp czy 7?

Mam pytanie.Czy na laptopie 3gb ram,Intel Core i3 M 380 2.53 i kartą Intel® Hd graphics wydajniejszy będzie xp czy 7 ? Mam teraz windowsa 7 64 bit i czytałem ,że sam windows 7 bierze ok.1gb ram’u .Wiem,że ten laptop się do gier nie nadaje ,ale czy gdy gdy zainstaluje win xp to wydajność trochę wzrośnie? Bo w takiej 1 grze mam ok.30 fps ,a chciałbym trochę więcej.( nawet gdyby ok.3-5 klatek poszło to bym był zadowolony) Więc czy zainstalowanie win. xp da trochę na wydajności?

Według mnie nie ma sensu wracać do XP.

Nie wydaje mi się (główna różnica będzie w ilości wolnej pamięci RAM co nie ma aż tak dużego znaczenia), 7 jest lepiej zoptymalizowana.

Tutaj problemem jest słaba karta graficzna.

Dodane 12.08.2013 (Pn) 20:20

Wyłącz efekty graficzne (Aero)

http://www.pcworld.pl/news/359354_6/25. … ows.7.html

To, że masz win 7 x64 znaczy, że masz taki procesor w laptopie. Owszem, obsługuje 32 bitowe aplikacje, ale zmiana systemu nie ma nic do rzeczy. Na procesorze x32 miałbyś pewnie luksus grania w gry tworzone na 32 bit. Jednak coraz więcej będzie gier pod 64 bit. Grafika nie jest powalająca, więc szkoda zmieniać. Używane komputery do gier z XP x32, wcale nie są takie drogie, w zależności, w co się chce grać.

Pozdrawiam.

na nowszym sprzęcie i przy 3GB ramu Win7 będzie wydajniejszy, ja na moim stary komputerze z c2d e4400 2GHz i 2GB ram odczułem różnice na korzyść Win7 a na nowszych sprzętach to już dyskusji nie ma

Na moim laptopie dużo wydajniejszy jest Windows xp z jednego powodu mniej zamula niż 7 miałem siódemkę i wiem co piszę po prostu xp jest szybszy.

Możesz spróbować XP x64 choć mogą być problemy ze sterownikami. Sam mimo q6600 4GB ramu używam XP-ka i W8 i szczerze wg mnie szybciej pracuje XP a poza tym jakieś przyzwyczajenie do XP-ka zostało a wiadomo “Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”. Dlatego możesz postawić dwa systemy sam mam to rozwiązanie i polecam.

na twoim miejscu zainstalowałabym xp.