Na monitorze nie ma obrazu


(superbike08) #1

mam uruchomionego kompa i podłączony jest do niego monitor. Ale, włączam kompa i w ogóle nie ma obrazu jest tylko czarny ekran :frowning:

proszę o pomoc.

dzięki za odpowiedzi.


(system) #2

Może monitor siadł?


(nezu) #3

Monitor albo karta graficzna. A poza tym czy czarny ekran masz od chwili włączenia komputera czy dopiero podczas ładowania systemu?


(Damgora) #4

od kiedy tak masz? to jedyny wyswietlacz podlaczony do kompa? monitor cokolwiek wyswietla po wlaczeniu (menu, kolejno sprawdzane wejscia, komunikaty itp.)?


(superbike08) #5

nieee, na wszystkich tak jej w ogolę nie ma reakcji jak włączam komputer cały czas czarno


(system) #6

no to prawdopodobnie monitor szlag trafił. Jeśli masz go na gwarancji, to zgłoś do serwisu.


(Piotrkijak) #7

Raczej nie monitor, tylko to może być uszkodzone cpu, mobo, albo karta graficzna. superbike08 pożycz od kogoś kartę grafiki i sprawdź, czy będzie działać. Jeżeli nie, to będzie spróbuj jeszcze zresetować bios. Jeżeli nadal to nic nie da, to jeżeli masz taką możliwość, to sprawdź u kogoś CPU. Jeżeli inny komputer wystartuje na Twoim procku, to płyta główna raczej jest uszkodzona.


(Damgora) #8

powtórzę pytanie, może konkretniej - od kiedy się tak dzieje (to nowy komp/monitor i jest tak od samego początku, czy działał już normalnie w tej konfiguracji, jeśli działał to czy czarny ekran miałeś od tak z dnia na dzień jak go włączyłeś, czy włączony wygasł)

nie grzebałeś ostatnio przy kablach, w kompie itp.?

Jeśli masz do dyspozycji:

-


(superbike08) #9

komputer jest kolegi i jest to stary grat, monitor na pewno jest dobry bo na swoim kompie działa,


(Piotrkijak) #10

Wa takim razie martwa jest płyta, procesor albo karta grafiki, ale bardziej stawiałbym na grafikę i mobo, ponieważ proce rzadko się palą...