Na monitorze są czarne plamy


(Wojtekkie2) #1

Witam! mam problem wczoraj moja siostra wyczyściła mi monitor i teraz posazuja sie czarne plamy powiększaja sie one cały czas.Wydaje mi sie że jest zalany czy mozna jakoś to wysuszyć czy coś w tym stylu POMOCY

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 15:13

ttak on wygląda http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1282


#2

Jeśli masz możliwość zamieść zdjęcia twojego monitora - włączonego i wyłączonego. Zapytaj siostrę czym czyściła i czy mocno naciskała na matrycę.


(Łukasz14) #3

monitory LCD czyści się specjalną pianką !!


(adpawl) #4

Sam jednak nie musisz wchodzić w nasze kompetencje :twisted:

A i owszem …dowale się :stuck_out_tongue:

wojtekkie , proszę konkretnie tytułować swoje posty, przeczytaj jak mądrze zadawać pytania

  • następnie użyj przycisku icon_edit.gif

(Wojtekkie2) #5

http://www.only4djs.yoyo.pl/wojtka/mj.BMP

http://www.only4djs.yoyo.pl/wojtka/mkmk.BMP

http://www.only4djs.yoyo.pl/wojtka/76.BMP

Tu są te plamy tylko troche zła jkość bo kamerką internetową a na wyłączonym nie robiłem bo ich nie widac ale na wyłączonym jak się dobrze przyjżałem też są


#6

Jakość zdjęć słaba ale z tego co widać masz “rozlaną” matrycę, tego nie da się naprawić - matryca do wymiany. Stało się to prawbopodobnie na skutek zbyt dużego nacisku przy czyszczeniu.


(Wojtekkie2) #7

czyli nie musze wymieniać całego monitora tylko matryce??


(Alfabit) #8

Niestety wymiana matrycy, nie kalkuluje się finansowo. Sugerowałbym zakup nowego monitora, a kosztami obciążył siostrę :lol:

A tego z plamkami podarować jej na pamiątkę :mrgreen:

Proponuję wybrać matrycę pokrytą specjalnym tworzywem imitującym szkło, gwarantuję że siostra nie da rady jej uszkodzić z tego co mi wiadomo rozwiązania takie stosuje Asus :slight_smile:


#9

Zgadza się, poszukaj matryc w necie. Wymiana jest w miarę prosta od strony elektrycznej polega na wypięciu płaskiej taśmy sygnałowej oraz 2 lub 4 pinowej wtyczki zasilającej zimne katody pdświetlające matrycę.

Oczywiście nie polecam samodzielnej wymiany jeśli nie posiadasz podstawowej wiedzy z dziedziny elektrotechniki. Pamiętaj o odłączeniu urządzenia z PRĄDU przed demontażem obudowy.


(Wojtekkie2) #10

oddałem monitor do serwisu oni wysłali go do SAMSUNG-a a samsung odesłał z informacja że monitor został zalany jakaś substancją ja wiem że to woda. Facet w serwisie mówił zebym wystawiał monitor troche na słońce ale żeby sie nie przegrzał. Czy to dobry pomysł z tym słońcem moze jest jakis inny sposób żeby woda z monitora wyparwała czy cos w tym stylu.


(Kozza) #11

z matrycy?? Wyparowała ?? Ale mają fantazje ludzie w serwisach no jak nie masz nic do stracenia to spróbuj ale i tak przygotuj się na kupno nowego LCD


(Wojtekkie2) #12

HEH troche już mineło… Mam teraz nowy monitor, i chcę sprzedac ten stary znaczy zepsuty wiecie moze za ile moge go sprzedac?