Na najnowszym Windowsie 10 mam tryb "Wysoka wydajność" z powrotem!

Wy też umiecie sobie ustawić tryb wysoka wydajność?

O co chodzi bo kompletnie nie rozumiem?

Chyba o tryb zasilania podejrzewam że jest to laptop

Chodzi o to, że w ostatnim updacie zrezygnowano z trybów, jest tylko zrównoważony, a na baterii możesz określać stopień wydajności. Ja jakoś mogę dalej wybrać tryb wysoka wydajność :wink:

No to ciesz się, póki masz, bo nie wiadomo kiedy Microsoft zabierze i każe sobie za niego zapłacić :slight_smile:

Nie. Ja po updacie też tego nie miałem i teraz też mam pasek wydajności na baterii zamiast trybu wysoka wydajność, ale bez problemu mogę przejść na wysoką wydajność.

Ja zauważyłem, że co komputer, to zupełnie inne systemy :wink: Tak serio to widać, że Microsoft w jednej aktualizacji coś zabiera, w kolejnej to przywraca. Opcje mogą być dwie, albo ludzie się burzą i chcą to spowrotem, albo Microsoft wyłącza coś tymczasowo, bo wie że aktualizacja coś spierniczy.

Wystarczy, że włączę Tryb gry w Avast, włączę grę i nagle nie wiadomo skąd, pojawia mi się w trybach Wysoka wydajność, a tak normalnie jej nie ma ;).

Może wystarczy zrobić kopię trybów lub własnego “wysoka wydajność” (jak nie uciekły) i importować.

Tryby zawsze były, co najwyżej ukryte w UI. Wystarczy w konsoli wklepać powercfg -l i powercfg -s {id} aby ustawić.
Swoją drogą nigdy nie rozumiałem, czemu “wysoka wydajność” nie jest tym domyślnym.

Win 10, panel , opcje zasilania, ustawiasz na stałe co Ci pasuje.