Na niektórych stronach dźwięk wyprzedza obraz

Witam. Jak w temacie, na niektórych stronach z materiałami wideo dźwięk jest szybciej niż obraz, np. dzisiaj miało to miejsce na Facebooku. Różnica zwiększa się, gdy przewijam film. Co ciekawe, problem nie dotyczy YouTube. Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? Laptop ma już ponad 5 lat, od końca lipca zainstalowany na nim jest Widnows 10, z 7-ką nie pamiętam takiego problemu. Będę wdzięczny za pomoc, gdyż jutro stream z koncertu Metalliki, którego na YT chyba nie będzie, dlatego chciałbym to załatwić jak najszybciej. Dzięki i pozdrawiam.

…pięcioletni ogier czy szara myszka? Podaj więcej informacji co do platformy albo zgłoś się do wróżbity Macieja :wink:

Jednak problem pojawia się wszędzie. Mam Windows 10, korzystam z Firefoxa i Chrome. Na początku wszystko jest dobrze, po mniej więcej 1-2 minutach obraz przestaje nadążać za dźwiękiem, im dłużej tym różnica robi się coraz większa. Dotyczy filmików na wszystkich stronach, czy to YT, materiał na Onet, Facebooku itd. Sprawdzałem wersję Flash Playera, wg informacji na stronie mam wersję 24.0.0.186, które obecnie jest najświeższą.

j.w.

Chyba nie rozumiem co masz na myśli pod pojęciem “platforma”. Podałem już jakiego mam laptopa, system operacyjny, przeglądarki, strony na których te problemy się pojawiają, wersję flash playera…

Przepraszam, nie zauważyłem, że podlinkowałeś model tego lapka, konfiguracja jest ok i radzi sobie z tymi rzeczami. Na stronie producenta jednak nie widzę pod Twój model sterowników dla Win10. To może właśnie to jest przyczyną?

Problem raczej nie leży po stronie sprzętu

…widzę że nie tylko ja niedowidzę (Michał podał link do tego modelu w pierwszym poście).

też nie zauważyłem, ale posta poprawiłem :wink:
Szukałbym przyczyn w zainstalowanych sterownikach lub oprogramowaniu / konfiguracji oprogramowania

Bardzo dawno temu miałem podobny problem, ale już nie pamiętam jak go rozwiązałem.

…i mój post traci teraz sens :wink:

Ale wracając do tematu @michal509_509 jakich sterów teraz używasz z chipsetem włącznie, skąd je wziąłeś dla 10tki, czy na standardowych systemowych teraz jedziesz?

Na stronie Producenta najnowsze sterowniki są do win 8 i to nie do wszystkich podzespołów http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/product/inspiron-15r-n5110/Drivers?os=w864

Sorry wesoly8, jak edytowałem posta to jeszcze Twojej odpowiedzi nie było

W porządku, ukryłem trochę ten link do laptopa, bo nie wiedziałem czy takie gołe łącza są dozwolone na forum. Jedyne co robiłem, to aktualizowałem BIOS na stronie Della, abym mógł pobrać i zainstalować Win10 (przy poprzednim wyskakiwało, że na moim komputerze nie pójdzie). Pamiętam też, że miałem problem z odświeżającym się pulpitem co kilka sekund, przez co nie można było nic zrobić, w nic wejść, bo wszystkie okna się zamykały. Na jakimś zagranicznym forum znalazłem, że pomoże… odinstalowanie sterowników karty dźwiękowej. Tak zrobiłem, potem na nowo je zainstalowałem, pomogło. Chciałem zaktualizować sterowniki do kart graficznych, ale są najnowsze (Intel HD Graphics 3000 z 27 maja 2015, NVIDIA GeForce GT 525M z 1 sierpnia 2016, więc zaktualizowało się po przejściu na Win10, bo robiłem to ostatniego dnia). Co do chipsetu, to nie wiem czy dobrze patrzę bo aż tak się nie znam, ale w Menedżer urządzeń -> Urządzenia systemowe jest wypisanych 5 portów i 2 kontrolery i sterowniki były nieaktualne, z września 2010, zmieniłem je na nowe z 3 października 2016. Później sprawdzę, czy coś się ruszyło. Czy powinienem coś jeszcze zaktualizować?

Edit: jak oglądam jakiś serial czy coś, to obraz jakby na chwilę się przycinał, głos szedł dalej, przez co robią się opóźnienia i z każdym takim przycięciem opóźnienia narastają. Jakoś często ich nie ma, co kilka minut.

Tu masz stery do Win10, 64bit do Twojej karty graficznej ze stycznia, przetestuj te, przedtem usuń stare i zainstaluj te.

Niestety, nowe sterowniki nic nie dały, problem nadal występuje.