Na nowym dysku SSD nie mogę zainstalować Windows 10

To samo bez zmian

zajrzyj youtube https://www.youtube.com/watch?v=YpJJ554U93Y

Po wyłączeniu Secure Boot zrobiłeś restart komputera i dopiero wtedy sprawdziłeś?

Tak z restartem

Dysk jest widoczny pod jakimś Live CD z linuksem?

Mi się wydaje że muszę mieć jakieś sterowniki tylko nie wiem jakie

Ten Hiszpan ma sterowniki do dysku ssd

Gah… jak jest widoczny w BIOSie, to nie trzeba tego sprawdzać.

Zobacz ten wątek:

Nie, nie ma sterowników do większości SSD. Do twoje na pewno. IRST powinno załatwić sprawę.

Spróbuj jeszcze użyć innego pendriva do stworzenia nośnika instalacyjnego.

Widze ze takich przypadków jest dużo

Ale rozwiązania problemu nie ma

Troche sie w tym wszystkim co piszesz pogubiłem i nie ogarniam w czym problem ponieważ raz wychodzi że pendrive ci nie bootuje (posty dotyczące ustawień biosu) a innym razem ze problem dotyczy sterowników. Napisz dokładnie w czym leży problem i na jakim etapie się zatrzymujesz bo tu się robi groch z kapustą.
Jęsli chodzi o bios to ten na filmiku jest niczym lustrzane odbicie twojego.

kolega ma taką sytuację:

Tylko, że tamte się rozwiązały.

A nie lepiej zwyczajnie oddać laptopa do specjalisty. Nie kosztuje to dużo, a oszczędzamy sobie nerwów. Ja tak zrobiłem i po 2 godzinach miałem już nowy system na SSD.

Oczywiście, że lepiej. Ale wieść gminna niesie, że z obsługą W10 radzą sobie nawet dzieci w przedszkolu, więc to musi być prawda.

Nie wiem jaką ma sytuację ponieważ posty tu zamieszczone dotyczą wszystkiego. Od ueffi i konfiguracji, po sterowniki. Zdjęcia zaś które zamieszcza dotyczą wyłącznie biosu. Zrobił sie misz masz tym bardziej ze to już trzech użytkowników pisze o swoich problemach w jednym temacie.
A tak przy okazji. Temu co sie udało to:

Tu zaś czytam o sterownikach do dysku.
Bałagan sie zrobił.

Obsługa to jedno, a instalacja to drugie. Miałem podobne problemy co autor tego wątku.

Misz masz bo każdy ma inną poradę tego problemu. Po prostu przy instalacji win 10 dochodzę do momentu gdzie trzeba podzielić dysk na partycje, ale dysku nie ma, i tyle. Przypomnę ze bios dysk widzi.nie wiem czy trzeba załadować jakieś sterowniki bo próbowałem już ze strony acer ale to nic nie pomogło a widze ze dużo ludzi którzy ten laptop kupili maja ten sam problem ,a nie widzę nigdzie rozwiązania problemu.

Bo ludzie mają mylne przeświadczenie, że uruchomienie systemu w trybie Legacy/Bios jest rozwiązaniem problemów z instalacją. Nie jest.
Tu mamy dysk NVMe. Czy Windows takie obsługuje sam z siebie? Niby tak, ale domyślnie ładuje się takie dyski do kotrolera RAID. Obecnie te kontrolery są wbudowane procesory i chipsety. Może trzeba dograć sterowniki. Nie wiem na jakim etapie jest ich integracja z obecną wersją instalatora.
Może coś jest nie tak z ustawieniami kontrolera RAID (stąd mój link do forum Acera powyżej, crtl+s w bios main).
Może też być coś nie tak z nośnikiem instalacji (źle nagrany?).

Innych powodów być nie powinno przy sprawnym sprzęcie.

Nie wiem win 10 ori. juz wiele razy z niego instalowany system. Znalazłem dużo wątków z tym laptopem i tym samym problemem, ale nigdzie odpowiedzi.