Na nowym dysku SSD nie mogę zainstalować Windows 10

W BIOSie, który pokazujesz:

  1. W zakładce Main, pozycja Fast Boot przełącz na Disabled
  2. W zakładce Boot, pozycja Secure Boot przełącz na Disabled
    Zatwierdź zmiany i restart laptopa.
    Rozumiem, że pozycja Boot Mode nie daje się przełączyć z tego UEFI?
    Podczas uruchamiania laptopa klikaj szybko klawisz F12 (BootMenu), tam wybierz swojego pendrajwa i z niego uruchamiaj instalację systemu.

Podtrzymuję to, co już napisałem:

Tym bardziej. Jak patrzę, to jest nowy laptop z nowym procesorem. Jak masz jakiś dodatkowy pendrive i kompa, nagraj na nim nośnik instalacyjny za pomocą narzędzia Microsoftu. Nie wiadomo, czy twoja wersja systemu na penie obsługuje bebchy nowego sprzętu. Nawet te sterowniki ze strony Acera mogą być niekompatybilne ze starszymi kompilacjami Windowsa 10.

Najwyżej informatyk mnie czeka i tyle.

Napisze jeszcze raz:

Po tym poście następny jest ten, juz nowego autora:

Jeśli dobrze zrozumiałem to pierwsze zostały instalowane sterowniki do płyty i po tym dalsza instalacja już poszła. I tyle w temacie.

Tylko ktore bo ze strony producenta sa 23 stery i partycje nie wyskoczyły

Zrobiłem obraz windowsa i wszystko chodzi.

Tego co zainstalować nie mogłeś. BINGO.

Mógłbyś napisać jeszcze raz co robiłeś od momentu gdy nie wyświetlał ci się dysk przy instalacji systemu, bo trochę się pogubiłem a mam ten sam problem.

Po pierwsze, jaki jest sens instalować w trybie legacy, Windows 10? Instalujemy w trybie UEFI. Po drugie, jeśli mamy secure, to kasujemy wszystko do fabrycznych ustawień, tam jest opcja celar secure, o ile jest, i wtedy poprosi po restarcie o wpisanie jakiegoś tam kodu, który wyświetli np. 87390 i + enter albo coś innego, wpisujemy i od tego momentu możemy instalować system.

Pendrive z systemem Windows 10 robimy tym narzędziem.

Ten laptop z tego co widzę link niema jakichś specjalnych sterowników kontrolera dysku dla Windows 10. To jest standardowy dysk NVMe, powinien być obsługiwany natywnie. Z najnowszej instalki 10.
Poprawnie wykonana 64 bitowa instalka w trybie UEFI powinna widzieć dysk.
Windows 7 najprawdopodobniej nie zainstaluje się w ogóle, albo będą bardzo poważne problemy, z instalacją i popranym działaniem, bo ten laptop niema wsparcia dla tego systemu.

Sądzę, że autor tematu prawdopodobnie próbuje zainstalować Windows 7, albo kombinuje z jakąś dziwną wersją instalacyjną systemu 10.

Może chce postawić 7 i zrobić aktualizacje do 10, żeby nie kupować systemu, tylko w tym laptopie raczej nie przejdzie z uwagi na brak sterowników.

Przypuszczenia opieram na tym, że Acery są często oferowane bez systemu, za parę zł mniej. Jeśli jest licencja w UEFI, to nie zapyta w trakcie instalacji o kod i rodzaj systemu.

-Załącz Bios
- W zakładce “MAIN” nacisnij ctrl+s , pojawi sie opcja VMD CONTROLLER
- Ustaw VMD CONTROLLER na Disable
- zapisz i zainstaluj windowsa

2 minuty temu to zrobiłem i działa

2 polubienia

Nic nie zmieniaj w biosie ściągnij mapę winowsaa później przy partycjach wgraj sterowniki ze strony acer i wyskoczy Ci dysk.

Prawda, u mnie to załatwiło sprawę - włączony kontroler VMD powoduje, że wszystkie urządzenia PCI (w tym kontroler NVMe) poza kontrolerem są niewidoczne dla systemu operacyjnego.

Acer A5 515-56 Walczyłem dobę i znalazłem. Trzeba ze odpowiedni sterownik wrzucić na usb z którego instalujemy windowsa i wskazać go kiedy nie widać dysku. Żadnych zmian w Biosie.

witam
acer aspire 5 n20c5-u mnie również zadziałało.
Po aktualizacji systemu win10 16.10.2021 system nie chciał się uruchomić.cały dzień kombinuję i nic-żadne cofanie aktualizacji czy przywracanie systemu nie działało.Chciałem już zainstalować od nowa system lecz windows 10 nie widział dysku(choć w biosie jest widoczny)znalazłem wpis piotrw77 zastosowałem i jest -powrócił windows 10 widocznie aktualizacja włączyła vdm controler.

Jeśli ktoś nadal ma problem z dyskiem podczas instalacji windows 10 polecam stronę gdzie wszystko jest wyjaśnione krok po kroku. [Notebook] Rozwiązywanie problemów z procesorami Intel (Intel Tiger Lake) 11. generacji — w czasie instalacji systemu Windows 10 nie można odnaleźć sterowników | Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska jedynie taka uwaga w punkcie 6 gdy najedziecie na USB nie naciskajcie ok tylko strzałkę w prawo wtedy otworzy się drzewko z folderami które znajdują się na USB.