Na pasku zadań nie wyświetla się ikona Windows Update


(enjoypoznan) #1

Witam

 

Jak w temacie, Mam ustawione sprawdzanie aktualizacji aby powiadamiały mnie czy są dostępne(wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować).

Kiedyś pojawiała się na pasku zadań informacja z ikoną że są nowe aktualizacje do pobrania. Teraz tego nie ma, mimo że jak ręcznie wyszukam to aktualizacje są do pobrania.

Czy ktoś wie może jak to naprawić?


(zbigg47) #2
 1. Kliknij przycisk Start

Powyższe pochodzi z artykułu Microsoft.  Stosowałem to i działa…

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/945011


(enjoypoznan) #3

Dziękuje za pomoc. Niestety nie pomogło. Zrobiłem dokładnie jak w link-u. Dymek z informacją że zainstalowałem nowe aktualizacje wyskakuje. Ale że są nowe aktualizacje do pobrania nie.

W ustawieniach obszaru powiadomień mam zaznaczone: zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia na pasku zadań.

 

Czy ktoś może wie gdzie szukać problemu? Dodam że na drugim komputerze z systemem win 7 jest taki sam problem.

Czy Wy macie też tak w swoich komputerach? Może to patent microsoft-u żeby aktualizacje były ustawione na automatycznie?


(Narv) #4

W przypadku mojego Windows 7 wystąpił ten sam problem, przed momentem sobie z nim poradziłem. U mnie problem tkwił w pamięci cache ikon wyświetlanych w tray i wystąpił chyba po którejś aktualizacji agenta Windows Update. W oknie dostosowania ikon obszaru powiadomień Windows Update nie miało prawidłowej ikony, zamiast niej przypisana była ikona bezpiecznego usuwania sprzętu. W tray ikona Windows Update nie była widoczna. Co wykonałem:

 1. uruchomienie edytora rejestru i rozwinięcie:

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\LocalSettings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

 2. usunięcie dwóch pozycji:

  IconStreams
  PastIconsStream

 3. ubicie explorer.exe i jego ponowne uruchomienie, najprościej wklejając poniższe komendy w wierszu polecenia (Uruchom -> cmd):

  taskkill /F /IM explorer.exe
  start explorer.exe
  exit

Po tym w oknie dostosowania ikon obszaru powiadomień trzeba sobie ponownie ustawić, które ikony mają być kiedy widoczne, a które zawsze ukryte. Po wyszukaniu nowych aktualizacji w Windows Update zagubiona ikona w tray się pojawiła.