Na pasku zadań nie wyświetla się ikona Windows Update

Witam

 

Jak w temacie, Mam ustawione sprawdzanie aktualizacji aby powiadamiały mnie czy są dostępne(wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować).

Kiedyś pojawiała się na pasku zadań informacja z ikoną że są nowe aktualizacje do pobrania. Teraz tego nie ma, mimo że jak ręcznie wyszukam to aktualizacje są do pobrania.

Czy ktoś wie może jak to naprawić?

  1. Kliknij przycisk Start

Powyższe pochodzi z artykułu Microsoft.  Stosowałem to i działa…

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/945011

Dziękuje za pomoc. Niestety nie pomogło. Zrobiłem dokładnie jak w link-u. Dymek z informacją że zainstalowałem nowe aktualizacje wyskakuje. Ale że są nowe aktualizacje do pobrania nie.

W ustawieniach obszaru powiadomień mam zaznaczone: zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia na pasku zadań.

 

Czy ktoś może wie gdzie szukać problemu? Dodam że na drugim komputerze z systemem win 7 jest taki sam problem.

Czy Wy macie też tak w swoich komputerach? Może to patent microsoft-u żeby aktualizacje były ustawione na automatycznie?

W przypadku mojego Windows 7 wystąpił ten sam problem, przed momentem sobie z nim poradziłem. U mnie problem tkwił w pamięci cache ikon wyświetlanych w tray i wystąpił chyba po którejś aktualizacji agenta Windows Update. W oknie dostosowania ikon obszaru powiadomień Windows Update nie miało prawidłowej ikony, zamiast niej przypisana była ikona bezpiecznego usuwania sprzętu. W tray ikona Windows Update nie była widoczna. Co wykonałem:

  1. uruchomienie edytora rejestru i rozwinięcie:

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\LocalSettings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

  2. usunięcie dwóch pozycji:

    IconStreams
    PastIconsStream

  3. ubicie explorer.exe i jego ponowne uruchomienie, najprościej wklejając poniższe komendy w wierszu polecenia (Uruchom -> cmd):

    taskkill /F /IM explorer.exe
    start explorer.exe
    exit

Po tym w oknie dostosowania ikon obszaru powiadomień trzeba sobie ponownie ustawić, które ikony mają być kiedy widoczne, a które zawsze ukryte. Po wyszukaniu nowych aktualizacji w Windows Update zagubiona ikona w tray się pojawiła.