Na pewną stronę mogę wejść tylko z jednej przeglądarki

Występuje u mnie następujący problem na stronę http://www.acteck.com/web/index.php (firma zajmuje się akcesoriami pc i sprzętem ogólno komputerowym) mogę wejść tylko z przeglądarki Comodo Dragon inne przeglądarki pokazują mi błąd (nie odnaleziono serwera) testowałem następujące przeglądarki Internet Explorer, Opera, Maxthon, FireFox czy może ktoś sprawdzić czy u niego też problem występuje i napisać z jakiej przeglądarki korzystał.

Masz włączony system Comodo Search DNS ?

IE11, nie ma problemu. Google Chrome, nie ma problemu.

Chrome z DNS od Netii problemów nie ma.

Myślę że masz problem z serwerami DNS bo Comodo Dragon nie korzysta z tych DNS’ów co skonfigurowane w systemie tylko z własnych należących do Comodo i dlatego tylko na tej przeglądarce strona ci działa.

 

Jeśli jakaś strona nie chce ci działać możesz sprawdzić czy problem jest ogólny i strona jest niedostępna czy tylko u ciebie nie działa poprzez tą stronę: http://www.downforeveryoneorjustme.com/

 

A wiesz jak to rozwiązać ??

Jeżeli to wina DNS, to spróbuj ustawić na routerze DNS np. googla: 4.4.8.8 albo 8.8.8.8 (czy dowolny inny - tych pamiętam IP).

 

Nie mam rutera korzystam z osiedlowej sieci.

W ustawieniach sieci w systemie musisz zmienić adresy DNS na inne np. na podane przez kolegę wyżej lub na te od Comodo (patrz niżej).

DNSy Comodo:
156.154.70.25
156.154.71.25

Oprócz tego warto zgłosić operatorowi osiedlowej sieci ten problem z jego serwerami DNS.

 

Zmieniłem DNS i straciłem internet, kiedy wróciłem do starych internet odzyskałem.

Skoro wszyscy mogą się dostać do wspomnianej strony, a Ty tylko przez przeglądarkę Comodo, to albo wina dostawcy, albo oprogramowania.

puść ping na stronę:

cmd -> ping www.acteck.com

u mnie rozpoznaje 74.63.154.237

Problem rozwiązany okazało się, że Emsisoft Anti-Malware sam mi zablokował stronę http://www.acteck.com/web/index.php bo uznał za niebezpieczną bez żadnego komunikatu po puszczeniu _ pingu ping www.acteck.com _ EAM poinformował mnie, że zablokował stronę - co za program…Ludzie!!