Na pulpicie sam tworzy się "Nowy Folder"

Cześć,

zauważyłem, że co jakiś czas na pulpicie tworzy się Nowy Folder. Jest pusty, waży 0 bajtów. Żaden program nie umieszcza w nim danych.

Cały czas próbuję dojść do tego kiedy się on tworzy, ale po prostu nie jestem w stanie - Nowy Folder pojawia się nieregularnie.

Nie przypuszczam, żebym miał wirusa czy innego grzyba, ale dla spokoju ducha wolę zasięgnąć opinii. Czy ktoś ma podobny problem?

Podaję log z OTL http://wklej.org/id/489563/

przeskanuj ten plik tu >> http://www.virustotal.com/

To jest coś od sterownika mojej drukarki. Mam model HP LaserJet 1018, plik ma nawet ikonkę HP ale dla pewności przeskanowałem plik na podanej stronie. Wynik: OK , żaden antywirus nie wykrył tam nic podejrzanego (Result: 0/ 43).

zzrób skan mbam

Zrobiłem skan mbam i okazało się, że miałem 5 zainfekowanych kluczy rejestru. Już wszystko usunięte. Prawdopodobnie był to dodatek pozostały po programie BearShare. Jeśli problem będzie się powtarzał, napiszę tu. Jeśli to rozwiąże problem to uprzejmie dziękuję za pomoc :slight_smile:

Zainfekowanych kluczy rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Settings\{37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Settings\{37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} (Adware.MyWebSearch) -> Quarantined and deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MyGlobalSearch (Adware.BookedSpace) -> Quarantined and deleted successfully.

Może jakiś program (konwerter, downloader, itp) ma właśnie domyślny program do zapisu ustawiony na Nowy Folder na Pulpiecie. Obczaj po uruchomieniu jakiego programu on ci się pojawia. Skoro to jest nieregularne to może jest to katalog tymczasowy aktualizacji jakiegoś programu

Hej mam ten sam problem co kolega. Jakieś 6 miesięcy temu utworzyłem folder ze zdjęciami na pulpicie, a po jakimś czasie przeniosłem go na inną partycję. Niestety za każdym razem jak łączę się z internetem (czy to przez stałe łącze czy też sieć bezprzewodową) lub włączę ponownie kompa (ale to już nie za każdym razem) ten sam folder tworzy się na pulpicie z tą różnicą, że jest totalnie pusty. Skanowałem już wieloma antywirusami i nic. Nie mogę się go pozbyć. Na razie dałem mu status ukrytego aby nie drażnił moich sensorów wzrokowych ale jeżeli ma ktoś jakiś pomysł na pozbycie się go to byłbym bardzo wdzięczny.

Sprawdziłem to, o czym pisze kolega wyżej. Faktycznie niekiedy folder ten tworzy się po uruchomieniu komputera, ale tylko w przypadku, gdy komputer był wcześniej odłączony od zasilania. Ja działam na laptopie i jeśli wyjmę baterię i odłączę komputer od zasilacza, jest szansa na pojawienie się tego folderu. Ale też nie za każdym razem.

Jeśli chodzi o usunięcie Nowego Folderu to ja nie mam problemu.

Na jakim systemie działacie? Na laptopie mam Windows 7 i tutaj występuje ten problem. Drugi komp (stacjonarny) działa na Windows XP i nigdy ten problem tam nie występował. Oba komputery są wyposażone w prawie 100% w te same programy (oprócz sterowników); laptop ma jeden program więcej: InSSIDer, za to na stacjonarnym jest trochę gierek.

przeskanuj C:\Windows\System32\Wat\ WatAdminSvc.exe

na http://virscan.org/

:slight_smile:

przeskanuj jeszcze raz OTLem i pokaż log

:slight_smile:

Widzę, że posty kolegi krys87 zostały wydzielone… Otóż jeśli o mnie chodzi to nie mogę przeskanować tego pliku bo nie mam do niego uprawnień :stuck_out_tongue: Ale przecież widać, że ten plik to “Windows Activation Technologies Admin Service” Przynajmniej tak wnioskuję.

Dodane 29.05.2011 (N) 12:59

Zauważyłem, że ten folder tworzy się podczas uruchamiania Firefoxa.

Ja mam podobny problem ale na pulpicie tworzy mnie się folder Nvdia, w którym znajduje się folder GLCahe, a wnim folder o długiej nazwie złorzonej z losowych liter i cyfer, w nim taki sam ale troche krótszy i na końcu w nim są dwa pliki: o nazwach z losowych liter i cyfer, jeden z rozszeżeniem .bin, a drugi .toc. Nie wiem czy to tak ma być, ale wole się upewnić.