Na stałe rozwinięte menu Start (zamiast ikonek to tekst)

Witam,
mam takie pytanie, można na stałe mieć rozwinięte menu Start? Aby po kliknięciu było coś takiego jak na zrzucie poniżej, czyli bez ikonek a w formie tekstu np Zasilanie, Obrazy, itd
(ale aby z boku były kafelki też).
Jak pamiętam przed aktualizacją wiosenną czy jesienną 2017 tak było.
Nie mogę znaleźć w ustawieniach takiej możliwości.
Dzięki

Przechwytywanie

1 polubienie

Zaryzykowałbym że już wiosną 2017 przy czystej instalacji się to chowało - https://www.howtogeek.com/197836/8-ways-to-customize-the-windows-10-start-menu/ (jak coś tu nie opisali jak to na stałe zostawić rozwinięte)

A jak się nie chowało to pewnie przez jakieś nie do końca zaktualizowane pliki przy wcześniejszych upgrade i dopiero w FCU jakoś to wymuszono.

Aha, w sumie nie pamiętam.
Ogólnie to nie dla mnie sytuacja, a dla osoby starszej i aby miała tekstowo na wierzchu wszystko, a nie ikonki. No bo musi kliknąć aby się rozwinęło itd,
To coś czuje, że nie da się zrobić na stałe ten start.
No trudno…

Zawsze można spróbować classic shell - będzie wyglądało jak z Windows 7 lub XP, albo poszukać jeszcze na reddit lub stackoverflow (tam np. ktoś znalazł sposób na zbugowaną klawiaturę dotykową / ekranową, przywracając pliki z edycji 1703 z windows.old).

W sumie to mogę jej dać w kafelki biblioteki (zawsze trochę będzie mieć więcej kafelków :joy: ), a aby wyłączyć kompa to już zapamięta guzik wyłączania.

Ale co do tematu, jak coś ktoś to fajnie by było.

1 polubienie

Niedawno pisałem skrypcik na wyłączanie komputera z klawiatury
Przykładowo, naciskasz Alt+End no i shutdown