Na stałe rozwinięte menu Start (zamiast ikonek to tekst)


(Xim) #1

Witam,
mam takie pytanie, można na stałe mieć rozwinięte menu Start? Aby po kliknięciu było coś takiego jak na zrzucie poniżej, czyli bez ikonek a w formie tekstu np Zasilanie, Obrazy, itd
(ale aby z boku były kafelki też).
Jak pamiętam przed aktualizacją wiosenną czy jesienną 2017 tak było.
Nie mogę znaleźć w ustawieniach takiej możliwości.
Dzięki

Przechwytywanie


(krystian3w) #2

Zaryzykowałbym że już wiosną 2017 przy czystej instalacji się to chowało - https://www.howtogeek.com/197836/8-ways-to-customize-the-windows-10-start-menu/ (jak coś tu nie opisali jak to na stałe zostawić rozwinięte)

A jak się nie chowało to pewnie przez jakieś nie do końca zaktualizowane pliki przy wcześniejszych upgrade i dopiero w FCU jakoś to wymuszono.


(Xim) #3

Aha, w sumie nie pamiętam.
Ogólnie to nie dla mnie sytuacja, a dla osoby starszej i aby miała tekstowo na wierzchu wszystko, a nie ikonki. No bo musi kliknąć aby się rozwinęło itd,
To coś czuje, że nie da się zrobić na stałe ten start.
No trudno…


(krystian3w) #4

Zawsze można spróbować classic shell - będzie wyglądało jak z Windows 7 lub XP, albo poszukać jeszcze na reddit lub stackoverflow (tam np. ktoś znalazł sposób na zbugowaną klawiaturę dotykową / ekranową, przywracając pliki z edycji 1703 z windows.old).


(Xim) #5

W sumie to mogę jej dać w kafelki biblioteki (zawsze trochę będzie mieć więcej kafelków :joy: ), a aby wyłączyć kompa to już zapamięta guzik wyłączania.

Ale co do tematu, jak coś ktoś to fajnie by było.


(iJuliusz) #6

Niedawno pisałem skrypcik na wyłączanie komputera z klawiatury
Przykładowo, naciskasz Alt+End no i shutdown