Na Viście cały czas problemy z WU

Witam. Ostatnio moja retrokomputer z Windowsem Vistą na czele, zaczęła szwankować. Szczególnie Windows Update. Po prostu zaczął odmawiać posłuszeństwa. Wiecie, po złożeniu komputera takiego retro, postanowiłem zainstalować Windows Vista. Co prawda mogłem zainstalować siódemkę, ale ze względu na to, że taką jednostkę już posiadam, zdecydowałem się na ten w miarę aktualny system. Instalacja i wstępne aktualizowanie systemu zostało zakończone. Uruchamiam WU a tam… Problem. Po wyszukaniu aktualizacji występuję błąd o numerze C8000266. Szperałem internet w poszukiwaniu rozwiązania. Znalazłem kilka metod, ale nie pomogły. Te forum to ostatnia deska ratunku. Więc mam nadzieję że mi pomożecie.

Miłego wieczoru/dnia.

Spróbuj tego:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/949104/how-to-update-the-windows-update-agent-to-the-latest-version

Posiadam najnowszą wersję.

To spróbuj jeszcze tego:

Dobra. Spróbuje

Podbijam…
Przy pomocy WSUS z racji zakończonego już wsparcia dla VISTY ściagniesz wszystkie aktualizacje jakie wyszły dla VISTY z pominięciem tych, które ewidentnie mają opinię szkodliwych :stuck_out_tongue_winking_eye:
Na WINCLUBie znajdziesz ISO tzw. FINAL - wszystkie poprawki zintegrowane plus kilka dodatkowych rzeczy jak IE, DotNET, DirectX.

Ponadto wsparcie dla Visty skończyło się w 2017 podczas gdy sama usługa była dalej rozwijana. Nowszych aktualizacji nie ma wiec usługa WU u Ciebie wyrzuca błędy.
Na szczęście po zastosowaniu ISO lub łatek z WSUSa możesz wywalic Windows Update w cholerę. :slight_smile:

1 polubienie

WSUS może i jest dobry, ale mi nie pomógł. Nie potrafię znaleźć funkcji łatek dla Visty na nim.
Tu warto zaznaczyć, że Windows Update dosłownie jeszcze kilka dni temu po wgraniu aktualizacji do jego działania działał bezproblemowo. Może Microsoft coś grzebał przy WU?

Co miesiąc grzebią i nazywa się patch Tuesday :rofl::rofl:

źle sprecyzowałem. Może po prostu wyłączyli serwery, albo po prostu jakiś czasowy problem?

Co do żartu, bardzo śmieszny :smiley:

Przeglądnij dokładnie stronę WSUS, bo do Visty na pewno potrzebujesz jakąś straszą wersje programu niż aktualna :wink:

Ale jesteś świadom tego że Vista to antyk i już nie dostaje aktualizacji?

Dostaje

Jakoś z rok temu przywracałem Vistę na kompie na handel, staruszek, poszedł za grosze, nie ważne.
Nie było aktualizacji, nie było nawet przeglądarki która by na tym działała, chcesz powiedzieć że Vista wróciła do łask i Microsoft wraz z innymi wydawcami softu przywrócił mu wsparcie?

Proszę bardzo:
https://winclub.pl/topic/13374-windows-vista-ze-wsparciem-do-2020-roku/

Jedyne co zobaczyłem widać na obrazku.

Bo temat zablokowany dla niezalogowanych.

Ciekawe czy teraz nagle wymyślą wątek Windows 7 ze wsparciem do 2023.

A potem Windows 8.1 U3 z wiecznym wsparciem aż MS coś przekombinuje.

Najlepsze, że linkowane tam msfn.org też chowa tematy przed światem / Googlem:

https://msfn.org/board/topic/177323-list-of-working-web-browsers-on-windows-vista/

Windows 7 ma wsparcie do 2023 przy użyciu płatnych licencji.
Można to obejść używając BypasESU :+1:

Windows 8.1 ma natywne wsparcie do 2023 :+1:

Czyli jawnie linkujesz do pirackiego oprogramowania i się tym chwalisz pomimo świadomości brzmienia zasad forum i regulaminu portalu?

Gdzie zalinkowałem do pirackiego softu?
Na tamtej stronie tego nie ma.
Wspomniałem BypasESU a to chyba nie grzech śmiertelny?

Zrozumiałem, ze ten link do winclub to znowu jakieś modowane obrazy systemu, a bez konta nie sprawdzę do czego faktycznie prowadzi.
Zwracam honor jeśli niesłusznie oskarżyłem.