Na Windows 10 chodzą gorzej gry

(matidobryworms13) #1

Moja karta nie obsługuje DirectX 12. Minął miesiąc po uaktualnieniu do windows 10 i już nie mogę wrócić do 8.1. Raz coś w laptopie zepsułem i nie mógł wykonać automatycznej naprawy więc musiałem odświeżyć komputer, drugi raz tego nie zrobię tylko po to żeby odzyskać windows 8. Defragmentacja pomogła do czasu wyłączenia komputera, podobnie jak grzebanie w ustawieniach AMD. Więc powiedzcie mi CZY ZNACIE JAKIEŚ SPOSOBY NA PRZYŚPIESZENIE GIER WIN 10 BEZ RAZER CORTEX I CCLEANER KTÓRE TEŻ NIE POMAGAJĄ? !!

(JeyJey) #2

Do poprzedniego systemu możesz wrócić kiedy ci się spodoba, wystarczy ściągnąć obraz ze strony MS.

Nie obsługuje DX12? No i? Nie widzę związku.

Pierwsze słyszę, aby CCleaner służył przyspieszaniu gier.

Wersja pakietu sterowników? Pobrane z WU czy własnoręcznie ze strony AMD?

Czy została wykonana czysta instalacji Windows 10?

(matidobryworms13) #3

Nie chcę obrazu. Utracę zapisane dane. Tak! To było uaktualnienie do Win 10! Uaktualniałem 2 razy bo raz wróciłem do 8.1 i szybko zatęskniłem za 10

(Odyniec_Stary) #4

To nic dziwnego, że masz śmietnik w systemie.

Skopiuj dane i zrób czystą instalację. Po wszystkim pamiętaj o aktualnych sterownikach do sprzętu.

(matidobryworms13) #5

Powiem wam co próbowałem - Defragmentacja dysku, efekty wizualne dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności, wszedłem w ustawienia AMD i ustawiłem 100% użycia procesora oraz maksymalna wydajność w trybie zasilania zewnętrznego. Wirusy dawno wyłapane. CCleaner nie pomaga, Razer Cortex nie pomaga. Ale powiem wam co pomogło - zaginiony składnik tej operacji który znajdziecie w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=b3ZPNErhzEA

Po tym jak wszedłem w msconfig i zmieniłem to co tam kazali - gry chodzą mi świetnie - Dosbox też. Zawieszam sprawę

(Odyniec_Stary) #6

No na pewno ustawienie liczby procesorów na maksymalną ilość, która zawsze jest tak ustawiona domyślnie przez system cokolwiek zmienia. To samo z pamięcią RAM :slight_smile:

(system) #7

Nie tylko gry gorzej chodzą :wink: masz miesiąc czasu po aktualizacji, aby wrócić do poprzedniej wersji windowsa. Ja tak zrobiłem i wszystko wróciło do normy. Aktualnie jest sporo rzeczy, które należy naprawić. Drivers’y też jeszcze nie kuleją. Bardzo możliwe, że wrócę do win10, ale najpierw trzeba poczekać jak to się wszystko rozwinie.

(matidobryworms13) #8

A mi minęły dwa miesiące od uaktualnienia i nie wykorzystałem tego :’(

(matidobryworms13) #9

https://www.youtube.com/watch?v=kvwhYGVkWHo

(cinkibolek) #10

LOL. i Co to daje w praktyce? WIEEELLLLKIE NIIIIIICCCC.

(Odyniec_Stary) #11

Wielkie placebo :wink: