Na wyłaczonym laptopie wciąż mi świeci myszka itp

mam problem otóż gdy wyłączę laptopa wciąż świeci mi myszka i podstawka chłodząca, proszę o wskazanie przyczyny takiego zachowania sprzętu.

A masz tak od samego początku? Wiele komputerów utrzymuje zasilanie usb (np. w celu ładowania urządzeń). Z uwagi na to że to laptop to gdzieś w biosie powinno to się dać wyłączyć w celu oszczędzania baterii.

Kiedyś miałem identyczny problem a tu poczytasz o nim więcej swiecaca-myszka-t152128.html

Pozdrawiam!

Czy aby na pewno go wyłączasz a nie dajesz np hibernacji? W systemie Windows vista domyślnym przyciskiem w menu start nie jest wyłącz a uśpij. Zmienić to można w opcjach zasilania.

na pewno wyłączam sprawdziłem w ustawieniach.

Moim zdaniem problem leży w płycie głównej, ja kiedyś miałem takie coś na stacjonarce a na innym kompie myszka nie świecił, na laptopie również się nie świeci po wyłączeniu. Posprawdzaj ustawienia zasilania w BIOSie.

Z tym, że hibernacja a uśpienie to dwie zupełnie różne rzeczy :slight_smile: Przy uśpieniu myszka ma jeszcze prawo działać ale przy hibernacji niekoniecznie, choć u mnie na laptopie uśpienie również wyłącza myszkę i się nie świeci.

Pozdrawiam!

A dokładnie jakie ustawienia posprawdzać?