Nachodzenie tekstu na tekst (portal)

Pisane o tym było już wielokrotnie, błąd pojawia się i znika, ale na pewno nie został wyeliminowany.
Chodzi o nachodzenie z jednym tekstem na drugi, na stronie DP:

Po prostu znów błąd na Blinkowych / Webkitowych z otwieraniem w nowej karcie i czytaniem po czasie:

Jak ktoś w innej sytuacji ma błędy to niech da schemat otwierania i link do artykułu (ten podobno pomaga programistom), wersja przeglądarki i stosowane dodatki (np. uBlock) też może się przydać.

Np. bez uBlocka nieaktywna karta ładuje się bez końca i nie można przeprowadzić próby.


Na tyle ile przetestowałem to np. uBlock coś blokował i nieaktywna karta tak dziwnie się otwierała - jak się załadowała w końcu z reklamami to dobrze przeliczała rozmiar i skok.

Inne blokery reklam tak nie robiły np. Adblock, Adblock Plus, Adblocker Adguard - a nawet uMatrix (wiem że to dodatek innego typu).


Na dodatek błąd jest w obsłudze polskiej listy i aktywnym filtrowaniu kosmetycznym (ukrywanie luk po reklamach) po testach w Chrome.

Wyłączam polskie filtry i wtedy nie mogę odtworzyć błędu, wyłączam flitowanie kosmetycznie (przy aktywnej polskiej liście) i też nie mogę odtworzyć błędu.

U mnie dziś błąd nie występuje. Na próbę włączyłem ublocka - błędu nie ma. Wczoraj nie maiłem włączonego ublocka, a błąd był. Przeglądarka to Slimjet.

Hej,

Dzięki, że dajecie znać! Przyczyna to oczywiście adBlocki i ich filtry kosmetyczne. Najprawdopodobniej da się zapobiec ich niepożądanym działaniom, które często ukrywają nawet natywne funkcję strony. Ostatnio było tak z przyciskiem “dodaj do ulubionych”, dzisiaj z przyciskami udostępniania treści. Wrócę do tematu po premierze nowego edytora na blogach :slight_smile:

1 polubienie

Ups naszło na banner / tło, przy włączonych reklamach jakieś 15 min temu:

Opera 49, Windows 7.


Też znów jak karta załaduje się w nieaktywnym oknie.

Dzięki za zgłoszenie, sprawdzę o co chodzi z tą niewidoczną zakładką :slight_smile:

Niewidoczną, że otwierana w tle (bez podglądania) i czytana po końcu pobierania danych.


Problem chyba wtedy robi dynamicznie załadowana reklama a framework widać nie ma wsparcia dobrego dla Blink/WebBikt.

Aby było w 100% jasne o co chodzi: Gdy link do artykułu otwieramy w tej samej karcie (najczęściej: lewym przyciskiem myszy), to jest ok., gdy natomiast w karcie w tle (najczęściej: kliknięciem w kółko), to są problemy.

1 polubienie