Naciśnij Klawisz F4 przy włączaniu sie komputera

Witam!

Od jakiegoś czasu zaraz po włączeniu komputera pokazuje się normalnie ekran z danymi systemu i następnie czarny ekran gdzie napisane jest cos w stylu " To continue press F4". Nie potrafię tego połączyc z zainstlowaniem jakiegoś programu czy aktualizacji, po prostu nagle zaczęło się tak dziać.

Szukałem, grzebałem i nie mogę tego wyłączyć, de facto wszystko działa ok, po prostu komputer się nie włącza sam bo muszę dodatkowo “potwierdzic”. Niby nic, ale denerwuje strasznie. Ostatnio, kiedy włączyłem go na noc i zaplanowałem sprawdzanie i skanowanie dysków itp, rano przychodzę i patrzę, że on nawet nie zaczął bo zapomniałem o tym ekranie, powiedziałem dość! xD

Przepraszam jeżeli usunięcie tego jest oczywistą oczywistością, ale raczej laik komputerowy ze mnie…

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam!

a nie ma tam czasem info o “load cmos defaults” i czy w biosie masz poprawną godzinę - bo to by była bateria na płycie głównej.

a jeśli nie to system w czasie bootowania w biosie napotkał jakiś błąd (źle podpięte dyski, coś z napędem fdd…) zobacz czy powyżej tego polecenia pres F4 nie ma jakiegoś info o błędzie.

Sorry, niedokładnie to opisałem. Wiec po odpaleniu pojawia się ekran powitalny Intela, a następnie czarny ekran “informacyjny”:

Nie udało mi się zrobic PrintScreena, ekran znika, a drukarka drukuje jakieś serduszka, nic się nie zapisuje do wklejenia. Ale nic tam juz więcej nie ma poza bardziej szczegółowymi danymi.

to jest w biosie tam raczej nie zrobisz printscreena :wink: co najwyżej foto aparatem…

ale ten wpis Fixed Disk - wygląda na jakis problem z dyskiem…

Nie wydaje mi się :wink: Słownik:

Fixed Disk (computer science) A disk drive that permanently holds the disk platters.

i

Noun 1. fixed disk - a rigid magnetic disk mounted permanently in a drive unit

:slight_smile: czyli chyba nieusuwalny dysk twardy, czy jakoś tak. Tym bardziej, ze dalej następujące dane to dane mojego dysku twardego. Nic tam nie jest napisane o b

błędzie, wygląda to tak jak właśnie wymienienie sprzętu, m.in. fixed disk, nie jest to specjalnie zaakcentowane.

Hehe, też tak myślałem że nie można, ale zobaczyłem w innych tematach o problemach z włączniem komputeraz, że ludzie wklejają ekrany powitalne- myślałem, że printscreen’a robią, a to pewnie zdjęcia :oops:

A w Biosie tę godzinę to jak mogę sprawdzić?

musisz wejsc do biosa to jest pewnie klawisz delete albo F2 i tam jest godzina w którejś z pierwszych zakładek.

faktycznie z tym fixed disk - może oznaczać że jest nieusuwalny (poprostu szukałem możliwego problemu :wink: )

a jeszcze tak zapytam, czy nie robiłeś nic z biosem??? reset biosa, czy coś innego, bo może masz tam opcję odnośnie podsumowania i dlatego trzeba te F4 wcisnąć

Więc tak, czas w biosie doskonały, nic z nim nie robiłem wcześniej, zacząłem coś tam grzebać dopiero po tym jak zaczął pojawiać się ten ekran. Konkretne ustawienia(te które mi się wydawało, że mają jakieś znaczenie) wyglądaja tak:

I. BOOT CONFIGURATION(w >>BIOS SETUP>>ADVANCED)

-Plug & Play O/S [yes]

-numlock [off]

-Max CDU VL [Disabled]

II. BOOT

-silent boot [Enebled]

-addon ROM DISP Mode [Dis]

-Intel Rapid BIOS BOOT [En]

-PXE BOOT to LA [Dis]

-USB BOOT [Dis]

Kolejność bootowania: dysk>>cdrom>>floppy

I to tyle, generalnie już kiedyś próbowałem zmieniać te ustawienia, wyłączałem, włączałem, ale nic się nie zmieniało…