Nadawanie na www Obrazu Kam*

Witam , mam pytanie czy istnieje mozliwosc nadawania na strone www np. mojego obrazu z kam albo innego pc ? chodzi mi o skrypt czy cos co w malym okienku przedstawialo by obraz w kam , Jezeli jest cos takiego moge prosic o info ?

Taką możliwość oferuje serwis: http://www.ustream.tv/ :slight_smile:

W tym serwisie troche reklam wyskakuje co chwile , to jest wkurzajace , z reszta 10 % obrazu to ich logo , chodzi mi o niezalezny obraz / skrypt w ktorym moge dodac lekko przejzroczyste tlo, dzieki za odp. pzd.

Obraz streamować może np. VLC, tylko trzeba to jakoś na stronie prezentować. Co do tego nie mam pomysłu

BU!

kamera-www-obraz-kamery-stronie-www-t194772.html

Masz 2 możliwości:

  1. Komputer który ma podpiętą kamerę robi za serwer strumieniowy, a na stronce umieszczasz klienta tego serwera w postaci np: apletu Javy czy flash’a (aczkolwiek do końca nie wiem czy w flash’u się da ale zapewno tak).

  2. Druga opcja to robienie (autmatyczne oczywiście) zrzutów z kamerki i wrzucenie ich na serwer ftp, a na stronce prosty skrypt JS który odświeża ost. obraz. Tylko w tym wypadku masz FPS na poziomie poniżej 1 zapewno.

Tak to w teorii wygląda. 2 jest łatwiejsze do wykonania jednak ma pewne ograniczenia.