Nadawanie w radiu internetowym a stereo mix

Witam, mam prowadzić w radiu internetowym audycję. Karta dźwiękowa w moim laptopie (zintegrowana) nie posiada funkcji stereo mix.

  1. Czy stereo mix jest niezbędne, aby puszczać muzykę i mówić?

  2. Czy brak stereo mix możne rozwiązać virtual audio cable? podobno tak, ale nie umiem tego skonfigurować, uzyskałam tylko tyle, że nagrywa się odtwarzana muzyka, ale z mikrofonu już nic. Może macie linka do jakiegoś tutoriala?

  3. Czy muszę kupić zewnętrzną kartę dźwiękową na USB? Jak sprawdzić, czy dana karta posiada stereo mix - mam wrażenie, ze w oficjalnej specyfikacji (na pudełku:)) ten parament nie jest opisywany.

Bardzo proszę o pomoc lub odesłanie mnie na inne forum, bo po przejrzeniu setek (dosłownie) stron wciąż nie wiem nic:(

pozdrawiam,

żyrafa

  1. Myślę, że tak.

  2. Nie wiem

  3. Nie.

zyrafa ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może komuś się przyda:

VAC - Tworzymy dwa wirtualne kable w Control Panel, następnie uruchamiamy 3 razy Audio Repeater:

  1. virtual cable 2 -> virtual cable 1

  2. virtual cable 1 -> karta dźwiękowa

  3. karta dźwiękowa -> virtual cable 1

Każdy inicjujemy za pomocą “start”.

Komputer (u mnie XP): panel sterowania - dźięki i urządzanie audio - audio - odtwarzanie dźwięku i nagrywanie dźwięku - ustawiamy virtual cable 1.

Winamp: opcje - preferencje - wtyczki wyjściowe - w wyjściu wave out ustawiamy jako urządzenie virtual cable 2.

Efekt - rejestrator dźwięku nagrywa zarówno muzykę a karty, jak i mikrofon.

Pozdrawiam,

z.