Nadgorliwość opcji ułatwień dostępu

Witam,

Jestem użytkownikiem HP ProBook 4510s z systemem Windows XP Professional SP3 wersja angielska. Od kilku dni odczuwam dziwne zachowanie klawiatury która samoczynnie wchodzi w opcje ułatwień dostępu co bardzo utrudnia życie. Poniżej parę przykładów:

  1. po restarcie lub ponownym załączeniu laptopa mam problem z logowaniem, kombinacja ctrl+alt+del nie działa,

  2. zamiast małych znaków mam duże, po wciśnięciu caps-lock teoretycznie mam małe natomiast klawiatura numeryczna nie działa,

  3. w trakcie pracy klawiatura potrafi się sama przełączyć (mam odczucie ze po użyciu klawisza shift),

Doczytałem że są to opcje ułatwień dostępu, jednak po ich całkowitym wyłączeniu (odznaczeniu, redukcji czasów do zera itd) problem występuje nadal. Logując się 5xshift i klawiatura zaczyna działa poprawnie (ctrl+alt+del mogę przejść do logowania).

I tu kilka pytań które mi się nasuwają:

  1. dlaczego po restarcie system wchodzi w opcje ułatwień dostępu

  2. czy da się całkowicie usunąć tą “pomoc” z systemu

  3. czy można edytować jakoś rejestr aby wyeliminować te “ułatwienia”

  4. czy można fizycznie usunąć pliki (biblioteki?) odpowiedzialne za ten dodatek

Jedna istotna informacja: laptop pracuje w zakładowej sieci i jest aktualnie po aktualizacji pewnego oprogramowania którego nie mogę stracić aż do powrotu do pracy czyli w poniedziałek, punkt przywracania systemu nie wchodzi w grę ( o ile coś by to dało).

Będę wdzięczny za Wasze opinie i wskazówki.

Pozdrawiam

Multum postów nic nie wnoszących do tematu -> KOSZ

  1. Spróbuj poszukać w Instalatorze Windows (Start->Panel sterowania->Dodaj lub usuń programy->Dodaj lub usuń składniki systemu Windows) opcji “Opcje ułatwień dostępu”. Jeżeli masz zaznaczone to odznacz i kliknij Dalej :wink:

@tux35

Problem w tym ze tam jest wszystko tylko nie to.

od powiem ci tak jak chcesz

  1. bo coś przeskakuje(jak dla mnie to w sofice,ale jak dla ciebie to w sprzecie)

2.da się ale nie tylko to przestanie działać ale i np klawiatura

3.a zawsze się da ale jeśli coś źle zrobisz to system może przestać działać

  1. po co powtarzasz pytanie