Nadmierne użycie procesora

Zauwazyłem dzis ze cos zamula mi kompa menedzer zadan wyswietla mi zuzycie procesora jak skakanka raz 100% potem 60% ale nie schodzi ponizej 50% co jest mi dziwne to nie pokazuje jaki proces móglby tyle używac CPU( patrz== http://img240.imageshack.us/my.php?image=screenaa0.jpg )

Log masz ok.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => Możesz odznaczyć:

  • NeroFilterCheck

Czy korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych? Jeśli nie to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Poza tym przeczyść rejestr etc… Możesz to zrobić np. bardzo dobrym programem jv16 PowerTools , a w jaki sposób jest TUTAJ.

Poczytaj: XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

Już jest ok. Doszedłem do ustawień pamieci wirtualnej i tam sie okazało ze mam zaznaczone “Bez pliku stronicowania” ,a więc zmieniłem na niestandardowe ustawienia 256MB początkowy rozmiar i 1536MB maksymalny(optymalne przy pamieci 512 RAM) i juz mam 0% w stanie spoczynku zużycia procesora. Dziękówa za troskę.