Nadmierne zużycie zasobów procesora

Witam.

Mam taki problem… zasadniczo jak w temacie. Otóż mam wrażenie, że od dwóch dni jak windows zainstalował 3 nowe aktualizacje (aczkolwiek zupełnie nie mam pojęcia czy to jest z tym związane) Vista w większości, nawet nie wielkich zadań wykorzystuje ponad 80% procesora… a w czasie stagnacji rzadko zdarzy się jej spaść poniżej 40%.

Owe aktualki to (KB941649) aktualizacja dla sys. Windows - którą już odinstalowałem; (KB890830) narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania - nie wiem jak to usunąć ponieważ nie widnieje w liście aktualizacji możliwych do odinstalowania oraz (KB905866) filtr wiadomości śmieci do programu Windows-Mail.

Czy ktoś potrafiłby mi pomóc rozwiązać ten problem?

Vista stoi w Lapie na Core Duo 2Ghz i 2GB Ramu wiec wydaje mi się, że to nadmierne zużycie jak na bardzo proste czynności… zresztą mam wrażenie, że wcześniej tak nie było.

Miałem tak samo - niestety po dwóch tygodniach się poddałem i przeinstalowałem system :frowning:

I jest już ok! raczej to nie poprawki, bo po reinstalacji zainstalowałem wszystko z Windows update i nic to nie zmieniło co do wydajności…

mhm… miałem nadzieje, że tego unikne :frowning:

kurcze nie pamiętam jak ta kwestia wyglądała dawniej… teraz poziom użycia procesora utrzymuje mi się na poziomie 35-50% (przy otwartym firfoxie i Windows Mail) ale wystarczy, że chce zmienić rozmiar okienka i skacze do 80% O_o już same nie wiem czy to w miarę normalne czy ja jestem przewrażliwiony?

jaki proces tyle żre??

no wiec ciężko mi teraz powiedzieć, ale żaden proces szczególnie się nie wyróżniał… nie mniej już jestem po reinstalce i chodzi ładnie.

nie mniej osator miał racje… po reinstalce i zainstalowaniu wszystkich aktualek komputer działa dobrze…

Ja się ciągle zastanawiam gdzie jest błąd…

…chyba jest to coś nie tak w samym systemie. Szukałęm trochę po angielskich i polskich różnych forach i znalazłem podobne przypadki, ale żdanych innych rozwiązań poza reinstalacją.

Co ciekawe system dzikała sprawnie i szybko, mimo że po reinstalacji zainstalowałem wszystkie te same programy i aplikacje, które były wcześniej oraz poustawiałem takie same ustawienia systemu.

tzn ja zauważyłem pewną rzecz… mianowicie po włączeniu ‘Monitora Niezawodności i Wydajności’ tam on wyświetla wykresy za pomocą dwóch danych: niebieska linia i zielone pole, tylko nie wiem co oznacza jedno a co drugie (wydaje mi się że na zielono jest procent użycia procesora a niebieska linia to cache - ale mogę się mylić). I przed instalką jak miałem ten ww. problem to niebieskie pozostawało na jednym niezmienionym poziomie 40% i ani drgnęło (jakby było zablokowane), natomiast zielone pole wariowało.

Nom to takie moje spostrzeżenia :smiley: może język niezbyt fachowy :smiley: ale tak jak mówię nie do końca wiem co to oznacza.

PS

Dobra Panowie pora przyznać się do głupoty hehehe mam rozwiązanie, wydaje się tak banalne, że aż wstyd pisać :open_mouth: otóż jak wyczytałem Uwaga! w -> Pomocy Windows <- niebieskie pole oznacza prędkość jaką dysponuje procesor, a w laptopach w trybie oszczędnym ogranicza ją do 40% heheh więc to żadna wina aktualizacji a moja, niedouczenie sie :slight_smile: Więc rozwiązaniem problemu jest przełączenie trybu pracy ;]